5 امتیاز
5 نفر

جیران

و اسرار حرمسرای ناصرالدین شاه

نوع اثر : کتاب

ناشر : پر

نویسنده : ,

قیمت نسخه چاپی : 20,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 395

رده بندی کنگره : ‏‫PIR7994‭‬ ‭/ر465‏‫‭ج9 1388

رده بندی دیویی : 8‮فا‬3/62

شماره کتابشناسی ملی : ‭م‌82-37432

شابک : 978-600-8137-31-3

سال نشر : 1392

خلاصه اثر

بعد از قتل امیرکبیر، در حکومت ناصری بی نظمی زیادی برپا شد تا این که خود شاه به همراه شخصی به نام ملیجک، از خواجه های مورد اعتمادش، امور قصر و خارج آن را به عهده گرفتند. ناصرالدین شاه در این دوران به شدت به عیش و نوش می پرداخت و بارها در مجالس مختلف گفته بود: «کاری می کنم که تعداد زنان حرمسرایم از جدم فتحعلی شاه بیشتر شود.»

در همین راستا، تعداد دقیق زنان عقدی و صیغه ای او معلوم نبود و تعداد کنیزان و خواجه ها نیز از هزار می گذشت و در قصر شهرکی کوچک به وجود آمده بود به نام «حرمسرا»! اداره ی این شهرک به جز مخارج آن، که باعث خالی شدن خزانه ی مملکت می شد، از لحاظ کنترل ناموسی هم بسیار دشوار می نمود.

بخش اول این کتاب که آغاز عشرت های ناصری می باشد، دلدادگی شاه و زیرکی «جیران» موضوع بحث بوده که با قلم توانای «لطف اله ترقی» زمین ناگذاشتنی گشته است. لیکن در بخش دوم، قلم شیوا و سلیس «حسین لعل»، با به پرده کشیدن اسارت زنان در دام حرمسرا و خیانت های ایشان، رمانی زیبا و پُرالتهاب را خلق کرده است.

کتاب دیجیتال

5,000 تومان

حجم : 1.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 555

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دریافت نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

سخن ناشر
یادداشت نویسنده
بخش اول: جیران
بخش دوم: اسرار حرمسرای ناصرالدین شاه

محصولات مشابه

بیشتر