× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
3 / 5

سکوت آفتاب

ماجرای شهادت حضرت علی علیه السلام

نوع اثر : کتاب

ناشر : وثوق

نویسنده :

صفحات کتاب : 156

کنگره : ‏‫‭BP37/8‏‫‭/خ4س8 1390

دیویی : ‏‫‭297/951

کتابشناسی ملی : 2810624

شابک : ‭978-600-107-073-0

سال نشر : 1390

خلاصه اثر

آن روز را فراموش نمی کنم که این سخن مولایم علی(ع) را خواندم که او با خدای خویش سخن می گفت: «خدایا! مرا از دست این مردم راحت کن!».

باور این سخن برایم سخت بود، چگونه مردی مثل او آرزوی مرگ می کند؟ برای همین بود که تصمیم گرفتم به مطالعه و تحقیق بپردازم، می خواستم بدانم چرا این کوه صبر، این گونه بی قرار شده است. من حوادث تاریخی زیادی را خواندم و به روزهای پایانی عمر مولای خود رسیدم.

با شروع ماه رمضان سال چهل هجری، علی(ع) به آرزوی بزرگ خویش نزدیک شد. شب بیست و یکم آن ماه، او به سعادت و رستگاری رسید، روح بلندش به اوج آسمان ها پرواز کرد و فریاد او برای همیشه خاموش شد، سکوت او به معنای آغاز گم شدن عدالت بود.

بعد از مطالعه و تحقیق، تصمیم گرفتم تا قلم در دست بگیرم و برای تو از شهادت علی(ع) بنویسم، اکنون آماده باش تا با هم به سفری تاریخی برویم و از چگونگی شهادت مولای خود، باخبر شویم.

در این کتاب، مطالبی را که علامه مجلسی(ره) که نقل کرده اند، بیان کرده ام. من فقط روایت گر نظرِ آن بزرگوار هستم و سعی نموده ام با رعایتِ امانت، فقط کلام ایشان را نقل کنم. (علامه مجلسی یکی دانشمندان بزرگ شیعه می باشند که در سال 1111 هجری قمری از دنیا رفته اند).

کتاب الکترونیکی

رایگان

حجم : 447.2 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 76

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

خوشا به حال من!
دلتنگ زن و بچه خود هستم
عروس چشم آبی من!
که عشق آسان نمود اوّل!
می ترسم شمشیر من خطا رود
از همه غم و غصّه ها راحت شدم
به اسیر کن مدارا!
هر چه می خواهید سؤال کنید !
سلام بر فرشتگان خوب خدا!
پی نوشت های تحقیقی
منابع تحقیق
فهرست کتب نویسنده (نشر وثوق، بهار سال 1393)
بیوگرافی نویسنده

محصولات مشابه

بیشتر