× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
4.5 امتیاز
8 نفر

هفت شهر عشق

نگاهی نو به حماسه عاشورا

نوع اثر : کتاب

ناشر : وثوق

نویسنده :

تعداد صفحات نسخه چاپی : 320

رده بندی کنگره : ‏‫‭‭‭‭BP41/5‏‫‭‭‭‫‭/خ36ھ7 1392

رده بندی دیویی : ‭297/9534

شماره کتابشناسی ملی : 3385487

شابک : 978-600-107-014-3‬

سال نشر : 1392

دریافت این اثر

کتاب دیجیتال رایگان

خلاصه اثر

هر سال با فرا رسیدن ماه محرّم، مادرم لباس سیاه به تنم می کرد و مرا به حسینیّه می فرستاد تا برای امام حسین(علیه السلام)، عزاداری کنم.

زمانی که بزرگ شدم، همیشه به دنبال آن بودم که کسی پیدا شود و همه حوادث کربلا را از اوّل تا آخر برایم تعریف کند، امّا از هر کسی که پرسیدم فقط قسمتی از این حادثه بزرگ را به خاطر داشت.

سال ها گذشت تا سرانجام تصمیم گرفتم با مطالعه و تحقیق و مراجعه به متون معتبر تاریخی، به بررسی حماسه عاشورا بپردازم و در واقع، این کتاب، نتیجه همان بررسی های انجام شده است که به کمک خود امام حسین(علیه السلام) به آن رسیدم و توانستم آن را به رشته تحریر درآورم.

اکنون آماده باشید تا در این کتاب، همراه کاروان امام حسین(علیه السلام)، از مدینه به سوی مکّه حرکت کنیم و بعد از آن نیز، حوادث مسیر مکّه تا کربلا و حماسه عاشورا را از نزدیک ببینیم و همچنین با داستان قهرمانی حضرت زینب(علیها السلام)، در سفر کوفه و شام، آشنا شویم.
این کتاب را به امام حسین(علیه السلام) هدیه می کنم; به امید آنکه روز قیامت، شفیع من و همه خوانندگان این کتاب باشد.امشب، شب نیمه رجب سال شصت هجری است. خبری در شام می پیچد و خیلی ها را بیمناک می کند. معاویه سخت بیمار شده و طبیبان از معالجه او ناامید شده اند.

معاویه، کسی است که به دستور خلیفه دوم (عُمر بن خطّاب) امیر شام شد و او توانست سال های زیادی با مکر و حیله، در آنجا حکومت کند، امّا او اکنون باید خود را برای مرگ آماده کند.

معاویه، سراغ پسرش یزید را می گیرد، ولی یزید به مسافرت رفته است. او با حسرت، به درِ قصر خود نگاه می کند تا شاید تنها پسرش وارد شود.

معاویه خطاب به اطرافیان می گوید: «نامه ای به یزید بنویسید و از او بخواهید که هر چه زودتر نزد من بیاید». نامه را به یک پیک تندرو می دهند تا آن را به یزید برساند.

آیا معاویه برای آخرین بار پسرش را خواهد دید؟
حالِ معاویه لحظه به لحظه بدتر می شود. طبیبان مخصوص دربار، به هیچ کس اجازه ملاقات نمی دهند. همه مأموران حکومتی در آماده باش کامل به سر می برند و همه رفت و آمدها، کنترل می شود.

معاویه در بستر مرگ است. او فهمیده است که نفس های آخر را می کشد...

کتاب دیجیتال

رایگان

حجم : 1.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 109

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

نوای کاروان
راه آسمان
دریای عطش
شب رؤیایی
پروانه های عاشق
طوفان سرخ
شکوه بازگشت
پی نوشت ها
منابع تحقیق
سؤالات مسابقه کتابخوانی
بیوگرافی مؤلف

محصولات مشابه

بیشتر