× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
4.8 امتیاز
10 نفر

درخت گلابی

نوع اثر : کتاب

ناشر : نشر نیلوفر

نویسنده :

برچسب ها: داستان کوتاه

خلاصه اثر

تمام درختان دماوند بار دارند جز درخت گلابی . درخت طنازو خودنمای گلابی. واین حقیقت رسوا کننده را باغبان پیر سمج هر صبح هنگام آب دادن درختان باغ با اندوه و خشم به گوش من می رساند . چشمم را که باز می کنم پشت پنجره اتاقم منتظرایستاده و نمی فهمد که سرنوشت مرهون گیاهان ابله یا خوشی و ناخوشی سبزه و چمن و علوفه ربطی به من ندارد، به من نویسنده وفیلسوف . ومتوجه نیست حواس من جای دیگر است. جایی ماورای اتفاقهای کوچک زمینی و حادثه های حقیر روزانه . آقا جان محلش نمی گذارم . با خودم می گویم باید امسال بالأخره این کتاب طلسم شده لعنتی را تمام کنم . باید شروع کنم به نوشتن هیچ عذرو بهانه ای ندارم. در این باغ دورافتاده نه آدمی هست که وقتم را با پرحرفی و بحث تلف کند نه برو بیایی نه بزم و طرب و بزن بکوبی ، نه زن و بچه ای . هیچ چیز جز وقت فراوان و آفتاب تابان و سکوت و آرامش ودشتهای سبز و آسمان آبی . تمام امکانات مفید برای تخیل و تفکر و ابداع و آفرینش . ..

کتاب دیجیتال (صوت و متن)

رایگان

حجم : 10.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 14

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه اندروید