0 امتیاز
0 نفر

هر کسی به فکر خودش

نوع اثر : کتاب

ناشر : شور آفرین

نویسنده :

مترجم : سلما رضوان جو

قیمت نسخه چاپی : 5,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 207

رده بندی کنگره : PS3603‭/ی9‏‫‬‭ھ4 1394

رده بندی دیویی : ‭813/54

شماره کتابشناسی ملی : 3970235

شابک : 978-600-6955-94-0

سال نشر : 1394

خلاصه اثر

بریل مارگرت بینبریج (2010-1932)، نویسنده انگلیسی برنده کتاب سال انگلیس(ویت برد) و نامزد بوکر است.

بینبریج به خاطر نوشتن رمان هایی با مضمون روان شناختی شناخته می شود، مجله «تایمز» او را جزو 50 نویسنده بزرگ بریتانیا به شمار آورده است.

از متن کتاب:

گفت: «اگه می تونی خودت رو نجات بده!» و من با این که می لرزیدم و به طناب ها چنگ انداخته بودم، محکم گفتم: «می خوام همین کار رو بکنم، کنارم می مونی؟» که جواب داد: «مورگان! یادت باشه ارتفاع چیزی نیست، سقوطه که وحشتناکه!» و بعد آرام و سلانه سلانه به راه خودش رفت، در حالی که کمربند روبدوشامبرش روی عرشه ی کشتی به دنبالش کشیده می شد.

بعد از آن یک بار دیگر هم دیدمش. در همان لحظه های سختِ بعد از پریدنم روی سقف کابین افسران و، پیش از هجوم موجِ آبی که من را از آن کند و با خود برد. او به نرده ها چسبیده بود، یک بازو را دور نرده حلقه کرده بود تا خودش را در جا نگه دارد. اول نشناختمش، چون عینک به چشمش نبود، از روی آن روبدوشامبر مخملی فهمیدم که خودش است.

مستقیم به من نگاه کرد، و هم زمان با دست دیگرش شیشه ی عینکش را با لبه ی روبدوشامبر ارغوانی اش تمیز می کرد. باید اعتراف کنم این حرکتش در آن لحظه ها به چشم من بسیار نفسانی و شهوانی می آمد. دستش کاملا زیر پارچه ی بالاپوش پنهان بود و طوری به نظر می رسید که انگار در حال نوازش خودش است. مرگ چون نیشگون عاشق از معشوق هم دردناک و هم در عین حال لذت بخش است، آن چنان که نمی توان کسی را ملامت کرد اگر خودش را این گونه از فکر مرگ برهاند. پشت سرش در افق چیزی می درخشید که به اشتباه تصور می کردم نور ستاره ها است.

به گمانم لبخند می زد، گرچه مطمئن نیستم. لابد دلم می خواهد خیال کنم آن لحظه ها این طور تمام شد تا این طوری ضجه های جان فرسایی را که سقف پرستاره ی آسمان را می شکافت، از گوش هایم بیرون برانم ....

کتاب دیجیتال

5,000 تومان

حجم : 916.4 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 331

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دریافت نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

پیش گفتار
سیزدهم آوریل 1912
دوشنبه، هشتم آوریل
پنج شنبه، یازدهم آوریل
جمعه، دوازدهم آوریل
شنبه، سیزدهم آوریل
یک شنبه، چهاردهم آوریل
دوشنبه، پانزدهم آوریل

محصولات مشابه

بیشتر