0 امتیاز
0 نفر

طوطی و الیور در آمریکا

نوع اثر : کتاب

ناشر : شور آفرین

نویسنده :

مترجم : ملیحه قدرتی

قیمت نسخه چاپی : 30,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 507

رده بندی کنگره : ‏‫‭PZ3‏‫‭/ک225ط9 1393

رده بندی دیویی : ‏‫‭823/914

شماره کتابشناسی ملی : 2747875

شابک : 978-964-2995-70-7‬

سال نشر : 1393

خلاصه اثر

پیتر کری( -1943 )، نویسنده استرالیایی و برنده دو دوره جایزه بوکر است.

«طوطی و الیور در آمریکا» حاصلِ دو دهه زندگی کری در ایالات متحده است.

کری در این اثر به رویدادها و وقایع زندگی «الکسی دو توکویل» از مهم ترین متفکران و اندیشمندان قرن نوزدهم فرانسه و جهان پرداخته است.

کری درباره این رمان می گوید: «توکویل دری را گشود و من توانستم به جهان او راه پیدا کنم. من حال را در گذشته نظاره کردم: دست یافتنی و تجسم برانگیز».

کری داستان گویی فوق العاده است که ما را از همان سطرهای اول میخکوب می کند. زبان سلیس و بی پیرایه و در عین حال طنز او به غیر از نبوغ به یک عمر نوشتن بازمی گردد.

الیور شخصیت اصلی رمان پیتر کری، برای مطالعه و شناخت نظام جزا به امریکا می رود. در این مسیر با ماجراهای بسیاری از عشق و سیاست تا زندان ها و مسائل اقتصادی و مالی این سرزمین مواجه می شود و طی این سفر است که تجربه اش از دموکراسی امریکایی شکل می گیرد.

«طوطی و الیور در امریکا»، فضای آشفته و نابسامان سال های هشتاد امریکا را به تصویر می کشد که حتی اسکناس های رایجش چندان قابل اعتماد نیست.

نویسندگان و منتقدان بسیاری این اثر را تحسین کرده اند. از جمله پل آستر، نویسنده برجسته امریکایی، درباره این رمان می نویسد:

«این رمان، فریبنده ترین و سرگرم کننده ترین اثر این خدای قصه گو است. نثر وی بسیار روان، قدرتمند و موسیقایی است. کتاب را بگشا و به آواز پیتر کری گوش جان بسپار!».

کتاب دیجیتال

3,500 تومان

حجم : 2.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 689

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دریافت نسخه اندروید