5 امتیاز
1 نفر

متولد یازدهم‌ شهریور

بر اساس زندگی شهید محمود کاوه

نوع اثر : کتاب

ناشر : ستاره ها

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 1,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 91

رده بندی کنگره : DSR1625‭‭‭/ق‌6 1.ج 1385

رده بندی دیویی : ‏‫‬‭955/08430922

شماره کتابشناسی ملی : ‭م‌85-2739

شابک : ‭‎9642546019

سال نشر : 1385

خلاصه اثر

کتاب "متولد یازدهم شهریور" نوشته ی "داوود بختیاری دانشور" براساس زندگی شهید محمود کاوه نوشته شده است.

محمود کاوه در سال 1340 در مشهد در خانواده ای مذهبی و دوستدار اهل بیت به دنیا آمد. پدرش که از کسبه ی متعهد به شمار می رفت، در دوران اختناق، با علما و روحانیون مبارز از جمله حضرت آیت الله خامنه ای ارتباط داشت. وی که به تربیت محمود اهمیت زیادی قایل بود، او را همراه خود به مجالس و محافل مذهبی و نماز جماعت می برد.

محمود تحصیلات ابتدایی را در چنین شرایطی سپری کرد. از آن جا که آرزوی قلبی پدرش با تولد محمود این بودکه جزو پیروان واقعی مکتب اسلام قرار گیرد، با علاقه قلبی و تشویق پدر، وارد حوزه ی علمیه شد. همزمان با آن ، تحصیلات دوران راهنمایی و دبیرستان را نیز ادامه داد.

با اوج گیری انقلاب، در محافل درس مساجد جوادالائمه و امام حسن مجتبی که از مراکز تجمع نیروهای مبارز مشهد بود، از هدایت ها و تعالیم حضرت آیت الله خامنه ای بهره فراوان برد. او آموخته هایش را به محیط دبیرستان و میان دانش آموزان منتقل می کرد. تا آن جا که در دبیرستان، به عنوان محور مبارزه شناخته شد. او به پخش اعلامیه های حضرت امام خمینی پرداخت و در راهپیمایی و درگیری های زمان انقلاب شرکت کرد.

با پیروزی انقلاب عضو سپاه پاسداران شهر مشهد شد. پس از گذراندن دوره آموزشی شش ماه چریکی، به آموزش نظامی برادران سپاه و بسیج پرداخت. پس از آن برای حفاظت از بیت حضرت امام خمینی، طی مأموریتی شش ماهه به تهران رفت. با شروع جنگ تحمیلی، به همراه تعدادی از نیروهای خراسان به جبهه های جنوب اعزام شد. اما خیلی زود، به علت نیاز شدید، او را برای آماده سازی و آموزش نیروها به مشهد فرا خواندند ...

کتاب دیجیتال

1,000 تومان

حجم : 262.4 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 103

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دریافت نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

تولد یک مرد
مشتری
اعلامیه
طبس
زندگی
مرد
آن مرد
روز وداع
متولد یازده شهریور

محصولات مشابه

بیشتر