× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

دو برار

نوع اثر : کتاب

ناشر : فاتحان

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 7,000 تومان

صفحات کتاب : 166

برچسب ها:

خلاصه اثر

این اثر در قالب تاریخ شفاهی زندگی دو برادر به نام های حسن و عباس آندی را روایت می کند. آن ها اهالی شهر خمین بودند. عباس در سال 1330 به دنیا آمد و بیست و ششم اردیبهشت ماه سال 1360 در تپه های شهید معلمی در آبادان به شهادت رسید و حسن متولد سال 1333 بود و یک سال بعد در بیست و دوم اردیبهشت ماه سال 1361 در مرحله سوم عملیات بیت المقدس شهید شد.
پدر آن ها بنا و مادرشان خیاط بود. حسن و عباس قبل از پیروزی انقلاب وارد جریان های انقلابی شدند و به مبارزان پیوستند. عباس در آن زمان توانست مدرک فوق دیپلم تربیت معلم و حسن کارشناسی زبان انگلیسی را کسب کنند. فعالیت های حسن نسبت به برادرش بسیار بیشتر بود و به گفته بیشتر همرزمانش منشاء کار های بزرگی در خمین بود و پس از پیروزی انقلاب فرمانده سپاه پاسداران زنجان شد.
راویان کتاب «دو برار» علاوه بر اعضای خانواده، چهارده همرزم شهیدان هستند. ماجراهای این دو برادر براساس سیر زمانی و در چهار فصل نگاشته شده است و زندگی آن ها از آغاز تولد با روایت مادر شهدا شروع می شود. در ادامه گفته های خواهران و سپس دوستان و همرزمان شهیدان تا پایان کتاب دنبال می شود.
محور اصلی اثر زندگی حسن آندی است زیرا فعالیت ها و عملکرد او در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس پر فرازتر از زندگی برادرش بوده است. او در زمینه کار های اطلاعاتی استعداد داشت و برای انجام مبارزه، کار های تشکیلاتی را بسیار منظم و به آسانی انجام می داد. وی در دوران هشت سال دفاع مقدس و زمانی که سمت فرمانده اطلاعات سپاه زنجان را بر عهده داشت به شهادت رسید. به همین دلیل در کنار او نگاهی هم به زندگی برادرش عباس داشته ام.

کتاب دیجیتال

1,400 تومان

حجم : 1.6 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 166

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

سرآغاز:
پیش درآمد:
فصل اول : بالیدن
فصل دوم: پس از انقلاب
فصل سوم: در زنجان
فصل چهارم: شهادت
پیوست ها:
عکسها

محصولات مشابه

بیشتر