× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

خاطرات تن

برنده ی جایزه ی «نجیب محفوظ» معروف به گنکور عربی سال 1998

نوع اثر : کتاب

ناشر : افراز

نویسنده :

مترجم : رضا عامری

قیمت نسخه چاپی : 39,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 400

رده بندی کنگره : ‏‫PJA4894‭‬‭/س2‏‫‭ذ2033 1390

رده بندی دیویی : ‏‫‭892/73

شماره کتابشناسی ملی : 1958592

شابک : 9789642432363

سال نشر : 1390

خلاصه اثر

برنده ی جایزه ی «نجیب محفوظ» موسوم به گنکور عربی سال 1998
برنده ی جایزه ی «نور»، برترین اثر ادبی زنانه در جهان عرب سال 1996

شمارگان رمان «خاطرات تن» در ادبیات عرب کم نظیر بوده و تا امروز به زبان های انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، چینی و کردی ترجمه و منتشر شده است. دانشگاه های سوربن پاریس، لیون، مریلند واشنگتن، امان، الجزیره و سن ژوزف بیروت و دانشگاه های آمریکایی بیروت و قاهره، و نیز دوره ی آموزشی متوسطه در لبنان، این رمان را جزء مواد درسی خود قرار داده اند. منتقدان این رمان را برترین رمان عرب دهه ی 90 و یکی از بهترین رمان های عرب قرن بیستم دانسته اند. قرار است یوسف شاهین، کارگردان شهیر مصری، فیلمی براساس این رمان بسازد.

... صدایم یاری ام نمی کند. فقط با حرکت سر جواب می دهم. بیرون می رود و لحظه ای بعد، با سینی مسی بزرگی که روی آن یک قوری و دو فنجان و یک شکرپاش و گلاب دان و ظرف شیرینی گذاشته، باز می گردد. در شهرهای دیگر، معمولا قهوه را آماده در فنجان می آورند و کنارش هم قاشقی و حبه قندی، اما قسطنطینه شهری است که از خلاصه کردن چیزها بدش می آید، شهری که همه چیز را تک و بی همتا می خواهد، همه ی لباس هایش را با هم می پوشد و هرچه می داند، به زبان می آورد.

برای همین است که اندوه هم در این شهر، یک ضیافت است. کاغذهای پراکنده در برابرم را جمع وجور می کنم تا جایی برای فنجان قهوه باز کنم؛ انگار می خواهم برای تو جایی آماده کنم ...

کتاب الکترونیکی

24,000 تومان

حجم : 2.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 408

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.