5 امتیاز
1 نفر

تفحص

نوع اثر : کتاب

ناشر : شهید کاظمی

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 12,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 438

رده بندی کنگره : DSR1628‏‫‬‭/د23ت7 1395

رده بندی دیویی : 955/08430922‭‮‬

شماره کتابشناسی ملی : 4284550

شابک : ‭978-600-8200-09-3

سال نشر : 1395

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خلاصه اثر

«تفحص» نوشته حمید داودآبادی(-۱۳۴۴) نویسنده حوزه دفاع مقدس است.

در بخشی از مقدمه کتاب می خوانیم:

تانک های پولادین وحشتناک، که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، با احساس خطر رهبران "حزب بعث عراق" استارت خورده و روشن شده اند، بر سرعت خود می افزایند؛ سیم های خاردار و میله های مرزی را زیر شنی خود له کرده، به طرف روستاها و شهرها هجوم می آورند. هواپیماها که از ماه ها پیش حریم هوایی حکومت نوپای جمهوری اسلامی ایران را آلوده کرده اند، این بار درحالی که بمب ها و راکت های مرگ با خود حمل می کنند، به تهران و دیگر شهرها حمله می کنند.

مردم که باور جنگ را ندارند، هراسان می گریزند. در ذهن عشایر عرب زبان جنوب نمی گنجد که حکومت عراق، به بهانه ی الحاق خوزستان به خاک عراق، دست به چنین حمله ای جنایت کارانه زده باشد. گلوله های تانک، خمپاره و "خمسه خمسه" عرب و عجم نمی شناسند؛ سقف خانه ها را بر سر ساکنان ویران می کنند.

سربازان جنایت پیشه می آیند تا بر روی تلی از کشتگان، "سوسنگرد" را "خفّاجیه"، "اهواز" را "الاحواز"، "آبادان" را "عَبّادان"، "خرمشهر" را "مُحَمّره" و "خوزستان" را "عربستان" بنامند. دشمن که نیروی آن چنانی در برابر خود نمی بیند، برخلاف رویای تصرّف سه روزه ی تهران، بیش از چهل روز پشت دیوار شهرها می ماند. سرانجام تصاویر نحس صدام عفلقی، بر دیوارهای سرخ از خون خرمشهر، سوسنگرد، بستان، هویزه، قصرشیرین، سومار، نفت شهر و مهران نقش می بندد. سردار قادسیه شادمان می خندد.

کتاب دیجیتال

4,000 تومان

حجم : 2.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 444

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دریافت نسخه اندروید