× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
5 امتیاز
2 نفر

کن دو

راهنمای مبتدیان

نوع اثر : کتاب

ناشر : سخنوران

نویسنده :

مترجم : مرتضی فخار‌میاندواب

صفحات کتاب : 140

کنگره : GV1142‏‫‬‭/س9ک9 1395

دیویی : ‭796/86

کتابشناسی ملی : 4297153

شابک : 978-600-383-885-7

سال نشر : 1395

خلاصه اثر

کتاب کن دو، به تالیف هولت سنسئی، به هنر شمشیر سامورایی که یادگار آخرین سامورایی هاست، می پردازد. همراه با این کتاب، سفر تازه و هیجان انگیز خود را جهت درک واژگان ژاپنی آغاز کنید.

امروزه بیشتر، کشور ژاپن را کشوری مدرن و پیشرفته می شناسند اما با کمی دقت می توان فهمید که هنوز مردم کشور آفتاب تابان به سنت های خود تعلق خاطر دارند و به آن اهمیت می دهند. همین موضوع در ورزش آن کشور نمود دارد، به خصوص در ورزش های سنتی کن دو، هنر شمشیر سامورایی که یادگار آخرین سامورایی ها است و به جهت زنده نگه داشتن هنر سلحشوران و مردان میدان جنگ این هنر به صورت یک ورزش به نام کن دو پایه گذاری گردیده است.

اغلب اوقات ترکیب و تلفیق سنت قدیم و جدید سخت انجام می پذیرد. ولی در دنیای مدرن امروز این امر در ورزش های رزمی با تلفیقی که ژاپنی ها به صورت خیلی زیبا و هوشمندانه انجام داده اند نشان داده امکان پذیر است.

و آن اینکه چگونه ارتباط خود را با سنت های گذشته حفظ کنند و این ارتباط با هنرمندی خاص در هنر رزمی شمشیر سامورایی - کن دو - می توان پیدا کرد که با بهره گیری از سنت های گذشته جهت حفظ و نگهداری این هنر، با کمک و بهره گیری از تکنولوژی، تجهیزات و لوازمی را برای زنده نگه داشتن آن انجام داده اند.

کتاب کن دو (kendo-beginners-guide) با هدف راهنمایی مبتدیان در حرکات پایه، تکنیک ها، آداب و رسوم و تمرینات کن دو نوشته شده است. همان طور که با پیشرفت آموزش های خود متوجه می شوید، اغلب استادان (سن سه) در طول تمرین برای توصیف بسیاری از جوانب کندو از کلمات و اصطلاحات ژاپنی استفاده می کنند.

با پیشرفت کن دوی شما، در مسابقات کن دو (shiai) شرکت خواهید کرد. کتاب کن دو، نحوه ثبت امتیازات صحیح (yuko-datotsu) و چگونگی رفتار شما در پیش، حین و پس از رقابت را نشان می دهد. همچنین می توانید واژه نامه ای از کلمات و شماره های ژاپنی را نیز در آن مشاهده کنید.

کتاب کن دو با توضیح مفهوم کندو، توسط فدراسیون کندوی ژاپن و باشگاه کندوی mumeishi تهیه شده است.

کتاب الکترونیکی

9,000 تومان

حجم : 4.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 106

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

کن دو
دوجو
آداب و رسوم دوجو
آغاز و پایان جلسه تمرین
Seiza (نشستن رسمی، زانو زدن)
Seiza
(نشستن رسمی) تصویر، نحوه نشستن، ایستادن و طرز قرار دادن shinai، kote و men در جلویتان را نشان می دهد.
Mokuso (مراقبه)
Rei (تعظیم) و zarei (تعظیم روی زانو)
Ritsurei (تعظیم ایستاده)
نحوه پوشیدن و تا کردن HAKAMA و KEIKOGI
تا کردن HAKAMA
تا کردن Keikogi
تجهیزات Bogu کندو
مراقبت و نگه داری از Shinai
مناطقی که نیاز به بازبینی دارند
Ashi-Sabaki (استفاده از پا)
طرز صحیح نگه داشتن Shanai
پوشیدن Men
پوشیدن kote
خارج کردن Men و Kote
جمع کردن Bogu
فنون
انواع فنون (Waza)
مسابقه کندو (Shiai)

محصولات مشابه

بیشتر