0 امتیاز
0 نفر

ایوار

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 12,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 196

رده بندی کنگره : ‭PIR8013/‮الف‬452‬‭‮الف‬93 1393‬

رده بندی دیویی : 8‮فا‬3/62‬

شماره کتابشناسی ملی : 3578645

شابک : ‏‫‬‭978-600-175-777-8

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

شابک دیجیتال : 978-600-03-2716-3

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

رمان ایوار از مجموعه داستان های فارسی، یکی از آثار اسماعیل حاجی علیان نویسنده مهدی شهری است که اتفاقات آن در فضای انقلاب سال۵۷ و در هیاهوی اعتراضات خیابانی و در آن زمانی که هنوز نویسنده به دنیا نیز نیامده بود، رخ می دهد.

این کتاب مشتمل بر ۱۹۰ صفحه است و به قول نویسنده اقتباسی بر حقیقتِ به زیر کشیدن مجسمه محمدرضا پهلوی در جریان انقلاب اسلامی در روز هشتم بهمن ماه محسوب می شود که سعی دارد فضایی رئال را همراه با درامی خانوادگی در آمیزد تا نویسنده در متن یک داستان وضعیت محور قرار گیرد که در عین حال شخصیت محور نیز به شمار می آید.

حاج علیان این روزها یکی از موفق ترین نویسندگان استان سمنان است که در پنج سال اخیر به طور متوسط هر سال یک کار ارائه داده و عمده آثار او مانند ایوار موفقیت هایی برای او به همراه داشته اند.

ایوار رمان تقدیر شده جشنواره سراسری داستان و رمان انقلاب اسلامی است و در فضایی دور از رئالیسم جادویی سعی در توصیف حالات افرادی دارد که برای به پائین کشیدن مجسمه محمدرضا شاه تلاش دارند.

وجه مشترک کارهای حاج علیان رگه های بومی در کارهایش است که همیشه لهجه و گویش های استان سمنان را در کارهایش می توان دید این امر او را به نویسنده ای شاخص بدل کرده چرا که معتقد است برخلاف نظر برخی نویسندگان شهرستانی، نقاطی که بومی گرایی در کارها بیشتر رعایت می شود، لازمه موفقیت در کار هستند و هیچگاه رگه های بومی گرایی در کار باعث تخریب آن نزد افکار عمومی نمی شود.

کتاب دیجیتال

6,000 تومان

حجم : 702.5 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 181

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دریافت نسخه اندروید