× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
5 امتیاز
8 نفر

روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

گوینده : مهدی نمینی مقدم

قیمت نسخه چاپی : 15,000 تومان

صفحات کتاب : 196

کنگره : ‏‫PIR۸۳۶۱‭‬ ‭/ح۷۵۷۲۶‏‫‬‮‭ر۹ ۱۳۹۶

دیویی : ‏‫‭[ج]۸‮فا‬۳/۶۲

کتابشناسی ملی : ۴۹۰۶۴۹۱

شابک : 978-600-03-1731-7‬

سال نشر : 1396ف

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

شابک دیجیتال : 978-600-03-2727-9

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

این اثر که در قالب رمان نوشته شده، داستان پسری به نام «الیاس» را برای گروه سنی نوجوان روایت می کند.

کار جدید حسن بیگی داستانی روان و خوشخوان از اتفاقاتی است که در دوره ارباب رعیتی در ترکمن صحرا رخ می دهد. کتاب در 18 روایت نوشته شده و تلاش دارد تا در خلال داستان الیاس و خانواده اش، مفاهیم بزرگ تر و عمیق تری مانند عدالت خواهی را برای نسل امروز روایت کند.

نویسنده همچنین در خلال «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» با داستان دلدادگی «الیاس» به دختر خان، «صفورا» شروع می شود؛ عشقی که خیلی زود نفرت جایگزینش می شود و ماجراهای دیگری که پی در پی می آید.

این اثر روایت نوجوانی است به نام الیاس از ترکمن صحرا که کودکی و نوجوانی من در آن رقم خورده است و آدم هایش تا کنون در داستان های من نقش زیادی داشته اند. روایت الیاس در این رمان روایت زمین است و خان و رعیت و صد البته ظلم و ستم با چاشنی عشقی ناخواسته در الیاس.

مفهوم برتری و نابرابری و ظلم و ستم و در یک کلام استکبار، مفهومی است که در ظرف مکان و زمان نمی گنجد و الیاس بهانه ای است تا نوجوان امروز ما با این مفاهیم آشنا شوند.

گزیده کتاب
«الیاس نمی‏ دانست گرفتار عشق نافرجامی شده است. فکر می‏ کرد او هم می‏ تواند مثل برادرش، یوسف که وقتی دل در گروِ نورجمال بست موضوع را به پدرش گفت و مجلس خواستگاری و بعد نامزدی و تاریخ ازدواج تعیین شد به همین راحتی با صفورا ازدواج کند و قال قضیه را بکند. فوقش تاریخ عروسی را می‏ گذاشتند برای چند سال دیگر که درسش تمام می‏ شد و می‏ رفت سر کار.

درست مثل برادرش، یوسف، که حالا بیست‏ و دو ساله بود و توی درمانگاهی در شهر کار می ‏کرد. و اگر نبود این فکرهای بچه‏ گانه، الیاس دق می‏ کرد. الیاس اما آن روزها دق نکرد تا شبِ عروسی برادرش، یوسف، که زمان و زمین زیرورو شد و جای عشق صفورا را نفرتی زودهنگام و بزرگ از هرچه خان و خان‏زاده بود پُر کرد ...».

کتاب الکترونیکی

7,500 تومان

حجم : 1.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 224

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

کتاب صوتی

11,900 تومان

حجم : 307.5 مگا بایت

مدت زمان : 336 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

روایت اول: ماجرای الیاس،پسرمحمدجان
روایت دوم: ماجرای عروسی یوسف
روایت سوم: در عزای یوسف
روایت چهارم: به دنبال عدالت
روایت پنجم: راهی که بسته است
روایت ششم: بازگشت نورجما ل
روایت هفتم: راه قانونی
روایت هشتم: بشیرخان می تازد
روایت نهم: تیمسار مزین و دوستان امریکایی
روایت دهم: آتش درخرمن
روایت یازدهم: در تهرا ن
روایت دوازدهم: سامان ساسانی
روایت سیزدهم: راه مبارزه
روایت چهاردهم: ماجرای آن شب
روایت پانزدهم: در چنگال ساوا ک
روایت شانزدهم: ماجرای میدان ژاله
روایت هفدهم: انقلاب در روستا
روایت هجدهم: پایان ماجرا

محصولات مشابه

بیشتر