× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

جنگ و صلح

اقتباس نمایشی از رمان تالستوی

نوع اثر : کتاب

ناشر : افراز

نویسنده :

مترجم : عباس‌علی عزتی

مجموعه اثر : نمایشنامه های برتر جهان

قیمت نسخه چاپی : 8,400 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 120

رده بندی کنگره : PG3452‭‬ ‭/ب5‏‫‬‮‭ج9 1391

رده بندی دیویی : 891/722

شماره کتابشناسی ملی : 3022219

شابک : 9789642439485

سال نشر : 1391

خلاصه اثر

اقتباس همواره از روش های مورد علاقه ی میخاییل بولگاکف در دوره ی فعالیت ادبی اش بوده است.

از نوزده نمایشنامه ای که نوشته؛ «جنگ و صلح»، «دن کیشوت» و «نفوس مرده» اقتباس از داستان های سه نویسنده ی بزرگ متقدم، یعنی تالستوی، سروانتس و گوگول است و «مولیر»، «پتر کبیر»، «آخرین روزها» و «باتوم» نیز چهار نمایشنامه ای است که بر اساس زندگی چهار شخصیت برجسته، یعنی مولیر، کمدین نامدار فرانسوی؛ پتر کبیر، تزار مقتدر روسیه؛ الکساندر پوشکین، شاعر بزرگ روسیه؛ و یوزف استالین، رهبر شوروی نوشته است.

فیلم نامه ای نیز براساس نمایشنامه ی «بازرس» گوگول نوشته است. دو داستان «گارد سفید» و «جزیره ی ارغوانی» خود را به نمایشنامه تبدیل کرده و ناگفته نماند که نمایشنامه ی «مولیر» او نیز اقتباسی است از رمانی نوشته ی خود بولگاکف به نام «زندگی آقای دِ مولیر».

با این حجم کار اقتباسی، بولگاکف قاعدتاً باید مهارتی در اقتباس ادبی و دراماتیزه کردن آثار داستانی و رویدادهای تاریخی کسب کرده باشد که نباید بی اعتنا از کنار آن گذشت.

کتاب دیجیتال (قالب بسته)

8,500 تومان

حجم : 648.9 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 120

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید یا iOS و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.