× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

آشنایی با روسیه

از دریچه آداب و رسوم

نوع اثر : کتاب

ناشر : بین المللی الهدی

نویسنده : ,

قیمت نسخه چاپی : 16,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 223

رده بندی کنگره : DK32‭/‮الف‬2آ5 1391‬

رده بندی دیویی : 947‬‬

شماره کتابشناسی ملی : 2758496

شابک : 978-964-439-572-7‬‬

سال نشر : 1391

خلاصه اثر

آشنایی با آداب و رسوم هر قوم و ملتی می تواند دریچه ای به شناخت فرهنگ آن قوم به روی علاقه مندان بگشاید. به یقین بدون شناخت فرهنگ و آداب و رسوم هر سرزمینی نمی توان تعاملات فرهنگی و سیاسی درستی را با آن ملت برقرار کرد.

فدراسیون روسیه با دربرداشتن اقوام و فرهنگ های مختلف به طور طبیعی از آداب و رسوم متنوعی نیز برخوردار است. از همین رو در کتابی که پیش روی شما است، از دریچه های مختلف و زوایای متفاوت فرهنگ و آداب و رسوم روسیه سخن به میان آمده است.

رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در فدراسیون روسیه به منظور نزدیک سازی باورهای مردم ایران با واقعیت های فرهنگی مردم روسیه، نسبت به انتشار این مجموعه اقدام کرد تا بتواند گامی هرچند ناچیز در مسیر آشنایی دو ملت با یکدیگر پیموده باشد.

پیش تر درباره فرهنگ مردم کشورمان پنج دوره کتاب در موضوعات فرهنگی با نام ایرانیکا و به زبان روسی منتشر شده است که مورد توجه مردم روسیه قرار گرفت. اکنون رایزنی فرهنگی با انتشار این اثر که در نوع خود اولین اثر فارسی به شمار می آید، می کوشد تا مردم کشورمان را با فرهنگ و آداب و رسوم مردم روسیه آشناتر کند.

کتاب الکترونیکی

6,000 تومان

حجم : 1.9 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 224

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

پیشگفتار
روسیه در یک نگاه
آیین ها و رسوم مسیحیان ارتدوکس
آیین ها و مراسم مذهبی مسلمانان روسیه
آیی نها و سنت های ملی روسیه
جشن ها و مراسم سنتی و خانوادگی
آیین عزاداری و خاکسپاری
آداب زندگی اجتماعی
خرافات و باورهای مردمی در روسیه
غذاهای مرسوم در روسیه
پوشش مرسوم در روسیه
کتاب و کتابخوانی در روسیه
آموزش و پرورش در روسیه
تئاتر در روسیه
موسیقی در روسیه
منابع و مآخذ

محصولات مشابه

بیشتر