5 امتیاز
1 نفر

چهار اثر برگزیده آندره ژید

نوع اثر : کتاب

ناشر : جامی

نویسنده :

مترجم : محسن فارسی , عباس شوقی

قیمت نسخه چاپی : 12,500 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 200

رده بندی کنگره : PQ2621‭‬ ‭/ی4آ12‏‫1393

رده بندی دیویی : 843/914

شماره کتابشناسی ملی : 3505191

شابک : ‏‫‭978-600-7436-06-6‬

سال نشر : 1393

خلاصه اثر

کتاب چهار اثر برگزیده شامل چهار داستان کوتاه برگزیده از آندره ژید، نویسنده فرانسوی برنده جایزه نوبل ادبیات به نام های سرگذشت تزه، پرومته، درخت سیزدهم و بازگشت پسر گمشده است.

آندره ژید (Andre Gide) از نویسندگان اخیر فرانسه بود که روحی مضطرب و طبعی حساس و افکاری بلند داشت. به سال 1869 در پاریس به دنیا آمد.

آثار ژید همه کم حجم و موجز اما شیرین و پرمغز می باشد. بعضی از آن ها مانند «دفترچه آندره ولتر» و «درتنک» و «آهنگ روستایی» و «سکه سازان» پدیده ی فکر خود او است و بعضی دیگر چون «اودیپ» و «پرومته» و «سرگذشت تزه» اقتباس از اساطیر قدیم یونان می باشد. ژید به واسطه آثار گران بهایی که منتشر کرده بود مورد توجه محافل ادبی جهان قرار گرفت و برنده ی جایزه نوبل شد.

در بخشی از کتاب چهار اثر برگزیده (Prometheus Illbound) می خوانیم:

من از جوان های هم سال و هم قد خود جسورتر و بی باک تر بودم. بیشتر چیزی که مرا به ماجراجویی وا می داشت و این حس را در درونم بر می انگیخت شجاعت های پسرخاله ام هرکول بود. من می خواستم هر قدمی که او برداشته است بردارم و افتخاراتی که نصیبش شده است، به دست آورم. هنگامی که تصمیم گرفتم از تریزن مسقط الرأسم حرکت بکنم و به آتن نزد پدرم بروم، پدری که تا آن وقت او را ندیده بودم، به نصایح و سفارش هایی که پیرمردان و صاحبان خرد و تجربه به من کردند گوش ندادم.

مثلاً می گفتند مسافرت با کشتی بهتر و اولی است، برای اینکه: راه دریا امن تر و خطرش بسیار کمتر است. در صورتی که من برای همین ناامنی ها و خطرها راه خشکی را بیشتر دوست داشتم. چون در پیچ و خم های آن پیش آمدهایی رخ می داد که می توانستم زور و بازوی خود را بیازمایم.

کتاب دیجیتال

5,500 تومان

حجم : 608.1 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 185

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دریافت نسخه اندروید