× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

الگوی پیکره‌بندی فیلمنامه‌های موفق

بر اساس الگوی گسترش ایده‌ی داستانی

نوع اثر : کتاب

ناشر : افراز

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 20,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 200

رده بندی کنگره : PN1996‏‫1391 7الف 87ک/‬

رده بندی دیویی : 808/23

شماره کتابشناسی ملی : 2407217

شابک : 9789642437085

سال نشر : 1391

خلاصه اثر

این کتاب، شرح و تفسیر و البته ترجمه ی نرم افزاری است به نام COUNTER که توسط شرکت نرم افزاری MARINER SOFTWARE طراحی و عرضه شده است؛ و در واقع به عنوان یکی از اولین نرم افزارهای کامپیوتری برای پیکره بندی فیلمنامه شناخته می شود.

طبق ادعای طراح این نرم افزار – «جفری آلن سچتر » – شیوه ی مورد استفاده در این نرم افزار یکی از ساده ترین راه های تبدیل یک ایده ی داستانی اولیه به یک فیلمنامه ی کاملِ مخاطب پسند و قابل قبول است.

البته برای اثبات این ادعا، حدود 50 فیلم برتر سینمای جهان که همگی در زمینه ی جذب مخاطب و فروش بالا و موفقیت در جشنواره های معتبر سینمایی، زبانزد اهالی سینما هستند را با این الگو تطبیق داده و بدین وسیله اعتبار و کارایی این نرم افزار را به اثبات رسانده است.

دیدن اسامی فیلم هایی که با این الگو تطبیق داده شده اند، و بررسی جزئیات مشابه در ساختار فیلمنامه های آنان؛ این اطمینان را به وجود می آورد که با الگوبرداری از نحوه ی پیکره بندی فیلمنامه های موفق و پر فروشِ دنیا می توان فیلمنامه ای مخاطب پسند و موفق و البته منحصر به فرد نوشت.

کتاب الکترونیکی

6,000 تومان

حجم : 7.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 200

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه
پیش گفتار
آشنایی با الگوی گسترش ایده ی داستانی
چهار سؤال اساسی
سیر تحول الگوی شخصیت
ترسیم قاعده ی کلی
طرح کلی پیکره ی فیلمنامه
پیکره بندی پرده ی اول
سؤال محوری
پیکره بندی پرده ی دوم
پیکره بندی بخش اول از پرد ه ی دوم
پیکره بندی بخش دوم از پرد ه ی دوم
پیکره بندی پرده ی سوم
الگوی سیناپس فیلمنامه
نمونه های بررسی تطبیقی با الگو
نمونه ی خام

محصولات مشابه

بیشتر