× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

دوست خانواده

نوع اثر : کتاب

ناشر : جامی

نویسنده :

مترجم : مهرداد مهرین

قیمت نسخه چاپی : 5,200 تومان

صفحات کتاب : 421

کنگره : PG3360/د9 1389

دیویی : 891/733

کتابشناسی ملی : 2249066

شابک : 978-964-171-057-8

سال نشر : 1389

خلاصه اثر

فیودور میخاییلوویچ داستایفسکی( ۱۸۸۱- ۱۸۲۱)، نویسنده مشهور و تأثیرگذار اهل روسیه است.

ویژگی منحصر به فرد آثار وی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیت های داستان است. سوررئالیست ها مانیفست خود را بر اساس نوشته های داستایفسکی ارائه کرده اند.

اکثر داستان های وی همچون شخصیت خودش سرگذشت مردمی است عصیان زده، بیمار و روان پریش.

در بخشی از داستان می خوانیم:

« وقتی که عموی من سرهنگ یگورایلیچ روستانفر، ارتش را ترک کرد و به روستای استپان چیکوو از املاکی که به میراث برده بود، نقل مکان کرد، برای همیشه طوری در آن جا اقامت گزید که گویی در طول عمر خویش یک ارباب واقعی ساکن روستا بوده و هرگز املاک خویش را پیش از آن ترک نکرده است.

طبیعت هایی وجود دارند که از همه کاملاً خرسندند و به همه چیز عادت می کنند. سرهنگ بازنشسته ما نیز چنین بود. به دشوار می توان مردی را تصور کرد که به اندازه او آرام و آماده پذیرش هر چیز و هرگونه مسئولیتی باشد.

اگر از روی هوس از او به طور جدی درخواست می شد که برای مثال کسی را برای چند فرسخ روی دوش خود حمل کند ممکن نبود که او این خواهش را رد کند. او به حدی خوش طینت بود که به مجرد اینکه کسی چیزی از او درخواست می کرد ولو آن که این شئی آخرین پیراهنی می بود که در اختیار داشت آن را به وی می داد. او هیکل یک قهرمان را داشت: بلندبالا بود با گونه های گلگون، دندان های سفیدی چون عاج داشت و سبیلی دراز و قهوه ای رنگ با صدایی پرطنین. او با صدای بلند می خندید، تند صحبت می کرد و صحبتش توأم با حرکات تشنج آمیز بود».

کتاب دیجیتال

5,200 تومان

حجم : 1.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 341

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

بخش اول
1- پیش درآمد
2- آقای باهچه یف
3- عموی من
4- صرف چای
5- یژه ویکین
6- درباره گاو نر سفید و دهقان کومارینسکی
7- فومافومیچ
8- اظهار عشق
9- عالی جناب
10- میزنچیکف
11- حد نهایت تشویش
12- فاجعه
بخش دوم
1- تعقیب
2- پیشآمدهای تازه
3- روز نامگذاری ایلیوشا
4- اخراج
5- فومافومیچ همه را خوشحال می کند
6- پایان

محصولات مشابه

بیشتر