× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

چطور با کنترل زمان فرمان زندگی را به دست بگیرید

نوع اثر : کتاب

نویسنده :

ارائه دهنده : سبکتو

گوینده : کیاندوخت محمدی

صفحات کتاب : 103

خلاصه اثر

کتاب چگونه با کنترل زمان فرمان زندگی را به دست بگیرید نوشته الن لکین، یک راهنمای ساده برای اجرای بهترین شیوه مدیریت زمان در زندگی شخصی مان است و به همین خاطر بیش از ۳ میلیون نسخه فقط در آمریکا فروش داشته است.

همه ما شنیده ایم که زمان، طلاست. اما واقعا در طول روز چقدر به آن توجه می کنیم؟ از مدیریت زمان شنیده ایم اما آیا واقعا آن را اجرا می کنیم؟ واقعیت این است که کنترل زمان، یعنی کنترل زندگی. وقتی شما بتوانید به شکل واقعی، نه رویایی، برنامه ریزی کنید و مطابق با آن پیش بروید، آن زمان است که کنترل زندگی تان را به دست می گیرید و همه چیز دقیقا به همان سمتی می رود که شما می خواهید.

الن لکین (Alan Lakein)، نویسنده شناخته شده آمریکایی است. او یکی از مشهورترین افراد در زمینه پژوهش در مورد مدیریت زمان به خصوص در زمینه زندگی شخصی است و خالق پرسش لکین است که در همین کتاب هم به آن اشاره می کند. پرسش لکین اکنون یکی از سوالات مهم در توسعه فردی شناخته شده و در دانشگاه های مدیریت تدریس می شود. او باور دارد که زمان = زندگی است و همه چیز در زندگی بر اساس زمان پیش می رود.

زمان بازگشت ناپذیر و غیر قابل جبران است. هدر دادن زمان به معنای هدر دادن زندگی است و در مقابل استفاده بهینه از آن به معنای استفاده بهینه از زندگی و حرکت در مسیر اهداف و آرزوهایی است که می خواهید به آن ها برسید. با نوشتن شرح اهداف زندگی تان و فعالیت های زمان بندی شده روزانه در جهت رسیدن به این اهداف حرکت زندگی خود را آغاز کنید. سپس زندگی تان را حول اهداف تان سازمان دهی کنید و خیلی سریع سرعت شما برای دستیابی به اهداف تان افزایش پیدا می کند به طوری که هیچ وقت فکرش را نمی کردید. بزرگ ترین نتیجه ای که از به دست گرفتن کنترل زندگی و زمان تان بدست می آورید این است که می توانید آزادانه به دنبال چیزهایی بروید که بیشترین لذت را از آن ها می برید.

در بخشی از میکرو کتاب چگونه با کنترل زمان فرمان زندگی را به دست بگیرید (How to Get Control of Your Time and Your Life) می خوانید:

اگر همیشه دچار وقفه هایی هستید که جلوی تفکر خلاقانه شما را می گیرد ایده های زیر را امتحان کنید: اگر رئیس تان باعث این اخلال است، او را در جریان این مشکل بگذارید و از او بخواهید اگر امکان دارد این کارهای مخل را به افراد دیگری واگذار کند. اولویت های خودتان را با اولویت های رئیس تان هماهنگ کنید تا این مشکلات پایان پذیرد.

اگر افراد زیر دست تان در کار شما اخلال ایجاد می کنند، یک برنامه زمانی روزانه برای مشاوره دادن به آن ها مشخص کنید. در این برنامه زمانی مشخص کنید زیر دستان چه زمانی می توانند با شما ملاقات داشته باشند و به این برنامه زمانی کاملا پایبند باشید. آن ها خیلی زود خود را با این برنامه وقف خواهند داد.

کتاب الکترونیکی

2,800 تومان

حجم : 155.0 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 132

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

کتاب صوتی

4,800 تومان

حجم : 52.8 مگا بایت

مدت زمان : 56 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 8

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
زمان، زندگی است
فصل ۱: مدیریت زمان
بخش اول: برنامه ریزی
بخش دوم: کنترل کردن
فصل ۲: اهداف
مرحله ۱: آمادگی
مرحله ۲: همه امکانات را لیست کنید
مرحله ۳: چارچوب زمانی تان را محدود کنید
مرحله ۴: آینده نزدیک
مرحله ۵: مجددا سراغ اهدافی که برای زندگی تان مشخص کرده اید بروید
مرحله ۶: فعالیت های خاص هر هدف را لیست کنید
مرحله ۷: فعالیت هایی که بیشترین اولویت را دارند، انتخاب کنید
مرحله ۸: جلسه برنامه ریزی هفتگی
فصل ۳: برنامه ریزی برای زمان
بفهمید که تقاضا برای زمان تان از کجا ناشی می شود
فصل ۴: ۱۳ تکنیک ویژه برای مدیریت زمان
یاد بگیرید به نیازهای افراد دیگر به شکل مناسبی پاسخ دهید
زمان کافی به خودتان اختصاص دهید
از خودتان پرسش لاکین را بپرسید
از روش شطرنج سوئیسی استفاده کنید
کارها و وظایف لحظه ای پیدا کنید
سعی کنید انگیزه هایتان را تغییر دهید
به جای سرعت گرفتن، آهسته حرکت کنید
ترس ها را از خودتان دور کنید
برای خودتان ضرب العجل تعیین کنید
برای منافع تان استرس داشته باشید، نه مشکلات
اگر از مسیرتان فاصله گرفتید دوباره به مسیر بازگردید
فقط چند دقیقه بیشتر
بهترین کاری که می توانید را انجام دهید و به خاطر آن خوشحال باشید
پایان

محصولات مشابه

بیشتر