0 امتیاز
0 نفر

حق سلامتی در حقوق بشر دوستانه بین الملل

نوع اثر : کتاب

ناشر : قانون یار

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 14,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 110

رده بندی کنگره : K۳۲۶۰/۳‮‬‏‫‬‮‭/م۴ح۷ ۱۳۹۵

رده بندی دیویی : ‏‫‬‮‭۳۴۱/۴۸۳‮‬

شماره کتابشناسی ملی : ۴۴۶۷۰۶۴

شابک : 978-600-8077-33-6‬‬‬

سال نشر : 1395

خلاصه اثر

تامین سلامت و حق برخورداری از زندگی سالم، از حقوق مسلم شهروندی محسوب می شود به نحوی که از شاخصه های اصلی جامعه ایده آل، داشتن وضعیت سلامت مطلوب است.

بهره مندی و برخورداری از سلامت، مصون ماندن از بیماری ها و دستیابی به مراقبت های بهداشتی، یکی از حقوق انسانی به شمار می آید که در بسیاری از قطعنامه های سازمان ملل متحد و کنوانسیون های بین المللی بر آن تاکید شده است.

این حق که در قلمرو حقوق بین المللی بشر به خوبی تثبیت شده و حتی برای اجرای دیگر حقوق بشری نیز لازم و ضروری قلمداد می شود، متضمن آن است که هر انسانی حق دارد از بالاترین استاندارد قابل حصول سلامتی جهت داشتن یک زندگی با کرامت برخوردار باشد.

از سوی دیگر، حق بر سلامتی ارتباط نزدیکی با دیگر مصادیق حقوق بشر دارد، به گونه ای که لازم و ملزوم یکدیگر قلمداد می گردند. از جمله حق تغذیه، مسکن، کار، آموزش، کرامت انسانی، حیات، برابری و عدم تبعیض، منع شکنجه، حریم خصوصی، دسترسی به اطلاعات و آزادی اجتماعات اجزای لاینفک حق بر سلامتی هستند.

کتاب دیجیتال

8,000 تومان

حجم : 346.5 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 91

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دریافت نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

مقدمه
فصل اول: کلیات
فصل دوم: تعریف و مفهوم حق بر سلامت
فصل سوم:تحقق حق بر سلامتی موانع، مشکلات و راهکارها
فصل چهارم: نتیجه گیری
منابع و مآخذ
منابع انگلیسی

محصولات مشابه

بیشتر