× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

چه کسی مرا هل داد؟

نیم نگاهی به زندگی و اوج بندگی شهید بزرگوار، عبدالعلی ولایی

نوع اثر : کتاب

ناشر : شهید کاظمی

نویسنده :

مجموعه اثر : اوج بندگی

صفحات کتاب : 376

کنگره : DSR1626 ‭/و8‏‫‬‮‭ص7 1396

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 4642211

شابک : 978-600-96141-5-8

سال نشر : 1396

کد کتاب : https://bookroom.ir/book/52686

خلاصه اثر

برخی از آثاری که درباره زندگی شهیدان چاپ شده است، شهدا را آدم های بی تفاوت یا فارغ از جهت گیری های سیاسی معرفی می کند. لذا یکی از دغدغه های مجموعه دوستانی که برای جمع آوری این اثر تلاش نمودند، این بود که در این کتاب به شرایط زمانی و مواضع و فعالیت های سیاسی شهید ولایی هم اشاره شود تا آیندگان بدانند که شهیدان، زمان شناس و اهل بصیرت بودند و تحلیل درستی از اتفاقات زمان خود داشته اند.

شایسته نیست که از زندگی شهید ولایی سخن بگوییم اما از مواضع صریح و زندگی سیاسی او سخنی به میان نیاوریم؛ ویژگی های شهید ولایی را بیان کنیم ولی از فرمان برداری او از ولی فقیه در بزنگاه های انقلاب حرفی نزنیم.

او قبل از انقلاب، کتاب حکومت اسلامی امام را خوانده بود و باور داشت که باید برای برپایی سیستم حکومتی که در اسلام از آن صحبت شده است، تلاش و مبارزه کرد.

معتقد بود که در زمان غیبت، نواب عام امام معصوم(ع)، ولایت جامعه اسلامی را برعهده دارند و هر حکومتی غیر از حکومت امام معصوم (ع) یا ولایت فقیه، غاصبانه است. پیرو اندیشه امام، حفظ نظام اسلامی را از واجبات می دانست و عدم جدایی دین از سیاست را ترویج می کرد.

کتاب الکترونیکی

5,000 تومان

حجم : 14.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 423

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.