0 امتیاز
0 نفر

شبگردی ها

نوع اثر : کتاب

ناشر : روزگار نو

نویسنده :

مترجم : مرضیه خسروی

قیمت نسخه چاپی : 7,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 92

رده بندی کنگره : ‏‫‭PZ۳‭/د۹۸ش۲ ۱۳۹۵‬

رده بندی دیویی : ‏‫‭۸۲۳/۸‬‬

شماره کتابشناسی ملی : ۴۲۰۲۵۴۳

شابک : ‫‭978-600-7339-61-9‬‬

سال نشر : 95

خلاصه اثر

«شب گردی ها»ی دیکنز، مجموعه ۸ داستان کوتاه با موضوعاتی است که پیوند نزدیکی با شهر و مردم دارند. ولگردی بچه ای گمشده در خیابان، پسر جوانی که در یک محوطه کشتی سازی کار می کند و استعدادهای بالقوه زیادی دارد، نوانخانه ای که در آن، انسان هایی با وضعی نکبت بار زندگی می کنند، خیابان اکسفورد با تمام ماجراهای تلخ و شیرینش و...:

«نیازی به گفتن نیست که خیابان آکسفورد، پرترددترین خیابان لندن است. اخلاقیون به این شهره هستند که انگشت استهزاء را به سوی آنانی که آن جا خرید می کنند دراز می کنند و البته از حمایت خوش لباس ها هم برخودار هستند.

حراجی های زیادی در خیابان های شرق لندن در جریان است، اجناس بسیاری به قیمت یکصد و یازده رسیده اند در حالی که همین هفته گذشته دویست و شش تا قیمت داشتند. خرید و فروش بسیار پر سر و صداست و البته بسیار خشن.

اما اگر کسی به سمت غرب قدم بزند، زرق و برق و زیورآلات نوار در هم پیچیده خیابان های شرق لندن- با نورهای مصنوعی و پشته های ابریشم و سوسوی چراغ کالسکه ها، چنان به نظرش می رسد که غروبی ابدی بر ماربل آرچ گسترانیده شده».

به عقیدهٔ جیمز جویس، از شکسپیر به این سو، دیکنز تأثیرگذارترین نویسنده انگلیسی بوده است.

دیکنز نویسنده ی عوالم شهر است. دگرگونی های شهر، چه اجتماعی، چه اقتصادی و چه فرهنگی در آثار او خیلی خوب توصیف شده اند. توصیف یک عمارت یا مکان از زبان او چیزی ورای صفت خشک و خالی است. او به زیر پوست شهر نفوذ می کند.

کتاب دیجیتال

3,500 تومان

حجم : 350.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 92

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دریافت نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

مقدمه
شبگردی ها
ولگردی
محوطه کشتی سازی چاتام
نوانخانه واپینگ
ستاره کوچکی در شرق
یک پیاده روی آماتور
شرط بندی
تجارت مرگ

محصولات مشابه

بیشتر