× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

خاطرات 15 خرداد قم (دفتر اول)

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

گردآورنده : علی باقری

مجموعه اثر : خاطرات 15 خرداد قم

قیمت نسخه چاپی : 8,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 655

رده بندی کنگره : DSR1533‏‫‭‬‭/ب2خ25 1388

رده بندی دیویی : 955/0824045‬

شماره کتابشناسی ملی : 1608748

شابک : 978-964-506-673-2

سال نشر : 1388

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

دریافت این اثر

کتاب الکترونیکی 3,800 تومان

خرید نسخه چاپی

خلاصه اثر

این کتاب برگرفته از خاطرات سیاسیونی چون امامی کاشانی، جلالی خمینی، سید محمد خاتمی، هادی خامنه ای و ... از جریانات 15 خرداد می باشد.

مجلد اول کتاب خاطرات 15 خرداد، شامل 29 مصاحبه و یک مقدمه است که در پایان آن فهرست اعلام آمده است. علی باقری در مقدمه مشترکی که در مقدمه هر دو کتاب می نویسد بحثی درباره لزوم توجه به تاریخ شفاهی دارد و مصاحبه های این کتاب را در سه بخش بر مبنای افراد مصاحبه شونده که یا در بطن واقعه حضور داشته اند و یا راوی خاطرات دیگران بوده اند و یا به نوعی درگیر مسایل تاریخی هستند تقسیم کرده است.

در این مقدمه همچنین تصریح شده است که این مصاحبه ها در ابتدا برای ساخت یک برنامه تلوزیونی گرفته شده است و حاصل حدود 530 ساعت نوار ویدئویی از خاطرات قریب به 250 نفر از شخصیت های سیاسی و فرهنگی که به نوعی در مبارزات تاریخی 15 خرداد ایفای نقش کرده اند، می باشد که چون این مسئله منتفی شده، به شکل کتاب عرضه شده است.

در مجلد اول این کتاب حرف های ناگفته برخی از افراد نظیر «محمد امامی کاشانی»، «ابراهیم امینی»، «علی محمد بشارتی»، «سید محمد خاتمی»، «سید هادی خامنه ای»،« صادق خرازی»، « علی دوانی»، و «جعفر سبحانی» آمده است.

سیاق مصاحبه ها به گونه ای است که در آن از سوال و جواب خبری نیست. مؤلف در ابتدای هر مصاحبه به معرفی مختصری از فرد مورد نظر می پردازد و سپس مصاحبه ها را بر مبنای مسایلی که ماجرای 15 خرداد را رقم زدند و حوادثی که در پس این ماجرا پیش آمد، همچون رحلت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بروجردی و حرکت رژیم بعد از رحلت ایشان، مسئله مرجعیت امام خمینی، دستگیری امام، مخالفت آیت الله بروجردی و امام با مسئله اصلاحات ارضی، مخالفت امام با لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی، تبعید امام، جریان روشنفکری و پانزده خرداد و ... تنظیم کرده است که هر شخص به تناسب جایگاه خود در این باره صحبت می کند.

از محاسن این کتاب این است که ممکن است به یک مسئله از زوایای مختلف در آن نگریسته شده باشد و همین امر کمک می کند که تصویر منسجم تری از واقعه به دست مخاطب برسد. یکی دیگر از جذابیت های این اثر استفاده از نثر متناسب با خاطره گویی در آن است که مخاطب را تا آخر با خود همراه می کند.

کتاب الکترونیکی

3,800 تومان

حجم : 2.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 655

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه چاپ دوم
احمد آذری قمی
محمد آل طه
محمد امامی کاشانی
ابراهیم امینی
حسین بدلا
علی محمد بشارتی
مرتضی بنی فضل
سید محمد بهاء الدینی
عبدالکریم بی آزار شیرازی
حسن تهرانی
رضا جعفری
حیدرعلی جلالی خمینی
عبدالحسین چهل اخترانی
علی حجتی کرمانی
سیدمحمد خاتمی
نصرالله خاکی
سیدهادی خامنه ای
محسن خرازی
صادق خلخالی
سیدتقی درچه ای
سیدمحمود دعایی
محمد علی دل آذر
علی دوانی
محمد حسن رحیمیان
جعفر سبحانی
ابوالفضل شکوری
نعمت الله صالحی نجف آبادی
سیدحسن طاهری خرم آبادی
سیدنورالدین طاهری شیرازی
فهرست اعلام

محصولات مشابه

بیشتر