× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

هیچ جایی ها

نوع اثر : کتاب

ناشر : روزگار

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 10,000 تومان

صفحات کتاب : 160

کنگره : PIR8345‭‬ ‭/ض2244‏‫‬‭ھ9 1395

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 4224292

شابک : 978-964-374-634-6‬

سال نشر : 1395

خلاصه اثر

کتاب هیچ جایی ها، شامل مجموعه ای از داستان های کوتاه به قلم هدیه رضائی است، که هر کدام از این داستان ها می تواند قصۀ زندگی اکثر ما باشد.

در بخشی از کتاب هیچ جایی ها می خوانیم:

با هم که تنها شدیم، آخرین پک را به سیگارش زد و پرسید:
- می خوام خاموشش کنم، چی شد؟

اولتیماتوم ها هم رنگ عادت ها ی روزمره را به خودشان می گیرند. رنگ سن و سال آدم ها، توانایی ها یشان. هیچ جای دنیا، ترساندن یک آدم بزرگ از لولوی پشت شیشه ها، جواب نمی دهد. یا تهدید یک کودک به از دست دادن اموالش. این بار، فرصت تهدید آمیز پدر بزرگ به اندازه ی زمانی بود که صرف کشیدن یک نخ سیگار شد. جواب دادم:
- نه.
طوری که انگار حرف مرا نشنیده، حرفش را ادامه داد:
- من از سر تا ته همه چیز و خبر دارم. نه فقط تو این مورد، تو همه چیز.

دروغ می گفت. به عمرش نه چیز قابلی دیده، نه جای دوری رفته و نه کار مهمی کرده. جز جمع کردن پول ها و سکه ها یش توی یک صندوق و به چنگ آوردن پسرش که فکر می کرد مادر من تصاحبش کرده. آن قدر که وقتی پسرش را در گور گذاشت، به نظرم آمد نفس راحتی کشید که دیگر دست مادرم یا هیچ زن دیگری به او نمی رسد. انگار که مادربزرگ و او، هم قسم بودند که یکی یک دانه شان را تا ابد برای خودشان حفظ کنند.

مادرم زن زیبایی بود. از آن آدم ها یی که جز وجود خودشان، چیز دیگری برای نازیدن ندارند و پدرم، یکی یک دانه ی خانواده ای معمولی، که بزرگ ترین تفاخرشان در برابر آدم ها یی نظیر مادرم، شجره نامه ی بی سروته و نخ نمایی بود که امروز، پدر بزرگ تنها بازمانده اش محسوب می شود. ده ساله بودم که مادرم مجبور شد افتخار انحصار پدرم را به مادربزرگ و پدربزرگم واگذار کند و برای همیشه ما را ترک کند. شنیده ام نه چیزی خواست و نه دردسری درست کرد. یک امضای بی چک و چانه و یک چمدان برزنتی قهوه ای رنگ.

از آن روز تا به حال، هرگز ندیدمش. مادربزرگم هر وقت می خواست از خاطره ی رفتن مادرم یاد کند، عبارت «دک کردن» را به کار می برد. پدر بزرگ هم برای تصدیق حرف ها ی همسر عزیزش، بادی به غب غب می انداخت و با افتخار می گفت:

- قد و قواره ی ما نبود.

کتاب دیجیتال

4,000 تومان

حجم : 632.1 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 144

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

رابطه ی مادر - فرزندی در زیرزمین
رسم
«خوب است که این دنیا خدا دارد، وگرنه ...»
صفر درصد
ترمیم
غیر واقعی
در
سوء تفاهم
کت و شلوار سفید، ریش و...
آستر پاره ی کت آقای «میم»
بلوز و دامن قرمز، کلاه صورتی و...

محصولات مشابه

بیشتر