× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

همه ساعت های جهان خوابند

نوع اثر : کتاب

ناشر : روزگار

نویسنده :

صفحات کتاب : 111

کنگره : ‏‫‭PIR۸۳۳۳‭‬ /ق۲۴‏‫‬‭ھ۸ ۱۳۹۵

دیویی : ‏‫‭۸‮فا‬۳/۶۲

کتابشناسی ملی : 4013984

شابک : ‭978-964-374-596-7

سال نشر : 1395

خلاصه اثر

کتاب همه ساعت های جهان خوابند، اولین تجربه علیرضا آقائی راد در عرصه رمان نویسی است. نویسنده سابقه ای طولانی در عرصه روزنامه نگاری دارد و به مدت 17 سال با نشریات مختلف، سایت های خبری و خبرگزاری های کشور همکاری داشته است.

از دیگر فعالیت های این نویسنده و روزنامه نگار می توان به تدریس داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و مبانی روزنامه نگاری و همچنین همکاری با گروه نمایش رادیو به عنوان نویسنده اشاره داشت.

از آثار وی می توان به مجموعه داستان «سوپرمن ها پشت خاکریز کرخه» و پژوهشی در باب آیین های باران خواهی در ایران و نقاط جهان به نام «در تمنای باران» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب همه ساعت های جهان خوابند می خوانیم:

تصور کن این ها همه خواب باشد و تو از پس کابوسی چنین دراز، بیدار شوی، با پشت دست عرق پیشانی ات را پاک کنی و نفسی به راحتی بکشی. تصور کن این ها می توانست خواب باشد. آن وقت آیا تو، خوشبخت تر از حالا بودی؟! خوشبخت تر از همین لحظه ی پوچ و سردرگم که نشسته ای روی مبل قرمز و مشکی همان کافه ی آشنا و داری همراه صدای گیتار نوازنده ی جوان، تمام این اتفاقات را یک بار دیگر در ذهنت مرور می کنی؟! فکر کن.

راستی چه فرقی می کند؟! اصلا شاید همین زندگی، همین رفتن ها، آمدن ها، همین هیاهوی پر قیل و قال سرسام آور، همین دور تکراری که ما نامش را زندگی گذاشته ایم ، یک خواب طولانی باشد. خوابی به درازای عمر بشریت و یکی در ازل، ساعتی را روی زمانی مشخص کوک کرده تا ما، همه ی ما، در لحظه ای معین با صدای زنگش از خواب بیدار شویم، و به فراخور آن چه در این خواب دیده ایم ، یا با لبخندی روشن، به بدن مان کش و قوس دهیم و چشم بر روزی تازه باز کنیم، و یا پریشان از خواب آشفته مان، در حالی که نفس نفس می زنیم، کورمال کورمال دنبال کلید چراغ خواب کنار تخت مان بگردیم تا در پناه نور کم رمقش، جدا شویم از جهان کابوس.

باور کن اصلا اهمیت ندارد ما از کدام دسته باشیم. آن چه مهم است، این است که آنی که ساعت بیدار باش جهان را با دست های سالخورده و پینه بسته اش کوک کرده، آن قدر چشمانش سو نداشته تا ببیند و متوجه شود که ساعتش خواب است. خوابی به بلندای عمر جهان. خوابی که جهان را در خواب طولانی و ابدی اش باقی خواهد گذاشت. همه ی ساعت های جهان خوابند. خوش و ناخوشش بسته به ماست. من و تویی که داریم در این خواب بلند و ازلی، ابدی، دست و پا می زنیم رویا یا کابوسی به نام زندگی را. سهم یکی این و سهم دیگری آن.

کتاب الکترونیکی

3,400 تومان

حجم : 409.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 135

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

تصورکن!
یک روز اتفاق می افتیم!
برف باید ببارد حتی در تابستان
تنها خطوط دستت می دانند
کمی آن سوتر، پشت پنجره ای روشن
حیاط کوچک خانه ای قدیمی
عشق گاهی یک معامله است
بعضی رنگ ها کمرنگ ندارند
رقص عکس ها در شب بارانی
پشت این پنجره خورشید بر فراز البرز است
تویی که می شناسمت
دیگر کسی نمانده
پرچمی بر تابوتی فلزی
کافه ها بهترین جا برای خاطراتاند
چیزهایی هست، حتی اگر ندانی
شیرینی فرانسه، سال ها بعد
سردرگم مانند همین شهر دود گرفته
بار دیگر داستان یک شهر آشنا
شک می خورد، می تراشد، نابود می کند
مادر، همین سنگ سرد سفید است
چراغ های رابطه خاموشاند
چند عدد بر کاغذی کوچک
یک گیتار زهوار در رفته و برفی که می بارد
همه ی ساعت های جهان خوابند
چیزی شبیه معجزه
آلبومی قدیمی و یاد کسی در همین حوالی
تو و آن دیگری که تویی

محصولات مشابه

بیشتر