× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
2 / 4.5

گردنبند ملکه

نوع اثر : کتاب

ناشر : روزگار نو

نویسنده : ,

مترجم : سمانه جعفری , مرضیه خسروی

صفحات کتاب : 78

کنگره : 2‏‫PQ4839‭‬ ‭/گ4‏‫‭ 139

دیویی : ‏‫‬‮‭853/914‬

کتابشناسی ملی : 3017270

شابک : ‭978-600-6867-20-5‬‬

سال نشر : 1392

خلاصه اثر

کتاب گردنبند ملکه اثر ایتالو کالوینو و جین ریس، دربردارنده مجموعه چهار داستان ایتالیایی و فرانسوی قرن ۲۰ م است.

در داستان گردنبند ملکه (The Queen's Necklace) آمده است، «پتترو» و «توماسو» در جنگ جهانی اول، شنوایی خود را از دست داده، علیرغم دوستی دیرینه، آن ها هر روز با هم در مشاجره هستند. آن ها کارگران مورد احترام کارخانه ای هستند و با وجود فقیر بودن، شخصیت انسانی خود را حفظ کرده اند. روزی آن ها در جنگل یک گردنبند بسیار قیمتی و زیبا پیدا می کنند و دچار وسوسه می شوند. گردنبند متعلق به زنی است؛ او از دوستش «انریکو» که موفق در کار و تحصیل است می خواهد که به دنبال گردنبند در همان جنگل بگردد. انریکو در جستجوی گردنبند با مردی به نام «فیرزنو» که دور از تمدن و همچون انسان های اولیه درگیر ابتکارات نو است آشنا شده و ماجراهایی رخ می دهد...

کتاب گردنبند ملکه همچنین برنده جایزه جهانی فانتزی در سال 1982 شده است.

ایتالو کالوینو (Italo Calvino) در طول حیات ادبی خود ژانرهای گوناگونی قلم زده است داستان کوتاه، رمان، مقاله و رساله علمی و ادبی نوشته و تحقیقات فراوانی کرده است. مشخصه بارز نوشته های او از هر سنخی که باشد کالوینویی بودن آن هاست چرا که سب و سیاق خاص او در تمامی آثارش به چشم می خورد.

در بخشی از کتاب گردنبند ملکه می خوانیم:

انریکو به شدت خسته و کسل بود و طراح اش نیز که در مورد پروژه مدام حرف می زد و همه چیز را مو به مو توضیح می داد بیش تر او را عصبی اش می کرد. انریکو با چشم های تیز و براق پشت سر هم به سیگارش پک می زد و به صدای پشت گوشی با دقت گوش می داد: «پس تو وادارش کردی که یک گردن بند دیگر برایت بخرد. . .» صدای پشت گوشی از فرط عصبانیت چنان جیغ کشید که حتی طراح نیز از تعجب به انریکو زل زد. صدا گفت: «دیوانه شدی! این تنها چیزی بود که شوهرم استفاده از آن را برایم ممنوع کرده بود. واقعا متوجه نمی شوی! واقعا خیلی گران قیمت بود. . . نه، نه نمی توانم قیمتش را پشت تلفن بگویم! این قدر احمق نباش. اگه آن را در خانه پیدا کند متوجه می شود و مرا از خانه بیرون می کند. اگر بفهمد که گمش کردم. . . مرا خواهد کشت!»

کتاب‌الکترونیکی

2,800 تومان

حجم : 831.2 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 96

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

گردن بند ملکه
کارگاه مرغ
صرف چای با یک هنرمند
معجون

محصولات مشابه

بیشتر