× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

بهشت

برنده ی نوبل سال 1993

نوع اثر : کتاب

ناشر : روزگار

نویسنده :

مترجم : گیسو پارسای

صفحات کتاب : 406

کنگره : ‏‫PS۳۵۶۹‭‬ ‭/و۴۸‏‫‭ب‌۹ ۱۳۸۴

دیویی : ‏‫‬‭۸۱۳/۵۴

کتابشناسی ملی : ‭م‌۸۳-۳۱۷۰۴

شابک : ‭964-374-052-8‬‏

سال نشر : 1384

خلاصه اثر

در کتاب بهشت، یکی از زیباترین و ماندنی ترین رمان های تونی موریسون وقایع عجیب و غریبی در مورد ایالت اوکلاهما نوشته شده است. جامعه ای که مردها در آن حاکم اند. آیا آن ها می دانند بهشت کجاست؟

کتاب بهشت (Paradise) برای نخستین بار در سال 1999 در آمریکا چاپ شد و مورد استقبال خوانندگان آثار ادبی برتر قرار گرفت.

ایالت اوکلاهما، روستایی کوچک و سیاه پوست نشین است که خشونت کاملا در آن احساس می شود. منشا پیدایش این خشونت چیست؟ شاید اگر کمی عمیق تر به این روستا بنگریم، برده های آزاد شده و یا نجات یافتگانی از دنیایی پر از دشمنی و جنگ را بتوانیم به طور واضح ببینیم. اما این تمام ماجرا نیست و گروه دیگری از تبعیدشدگان در فاصله کمی از این روستا، در سرزمین موعود خود گرد هم آمده اند.

اینجاست که تونی موریسون را می توانیم با نثری موزون، باشکوه و حماسی ببینیم که استوارترین عقاید و باورها را به چالش کشیده و با در هم آمیخته است. داستانی از اقوام، تاریخ، خاطرات و اسطوره های واقعی؛ همه این ویژگی ها کتاب بهشت را تبدیل به اثری تفکر برانگیز و فراموش نشدنی کرده است.

در کتاب بهشت، ما وارد جهانی کاملا متفاوت می شویم همراه با موریسون دنبال بهشت می گردیم. بهشت کجاست؟ و از آن چه کسانی است؟

تونی موریسون (Toni Morrison) جایزه نوبل در رشته ادبیات را در سال 1993 دریافت کرد. او همچنین برنده جایزه «پولیتزر» و برنده جایزه ادواری «نقدهای ادبی ملی» شده است. شش رمان پیشین موریسون عبارتند از:
جاز، دلبند، کوچولو، آواز سلیمان، سولا و آبی ترین چشم. او استاد برجسته رشته علوم انسانی در دانشگاه پرینستون آمریکا است.

در بخشی از کتاب بهشت می خوانیم:
احتمالاً همه اهالی با مشاهده ما دچار شگفتی شدند، ولی غیر از استیوارد، هیچ کس دیگری مستقیماً اظهارنظر نکرد. این کار ضرورتی هم نداشت. نالتون زانوانش را مالید و الیو به سوی خانه خود رفت. استیوارد با صدای بلند گفت:
- کثافت هایی را با خود آورده که ما آن ها را ترک کرده بودیم.
داوی او را تهییج کرد. سواین هم همین طور. تنها فیری دوپرس به استیوارد حمله کرد:
- خداوند از رفتار زشت خوشش نمی آید. ببین او هرگز در مورد آن چه تو دوست داری، اظهارنظر نمی کند.
به هر حال داوی و سواین زن بودند و یک مرد شجاع می توانست به راحتی حرف های آنان را ناشنیده انگارد و به راه خود به منظور رسیدن به بهشت ادامه بدهد. آن ها نیز در آن جا حضور داشتند و شاید خوشحال بودند که بتوانند زنی کثافت را به گور بسپارند.
پت پرونده بست را کنار گذاشت. دفترچه ای را برداشت که روی آن برچسبی نبود و شروع به نوشتن کرد...

کتاب الکترونیکی

6,800 تومان

حجم : 1.4 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 425

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

رابی
ماویس
گرِیس
سنه کا
دیواین
پاتریشیا
کنسولاتا
لون
سیومری
دیدار

محصولات مشابه

بیشتر