× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

در باب خلوت گزینی

نوع اثر : کتاب

ناشر : روزگار نو

نویسنده :

مترجم : مرضیه خسروی

قیمت نسخه چاپی : 9,800 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 129

رده بندی کنگره : ‏‫‭BJ۱۵۸۱/۲‏‫‭/م۸۵خ۸ ۱۳۹۴

رده بندی دیویی : ‏‫‭۲۹۹/۷۹۲

شماره کتابشناسی ملی : 3129785

شابک : 978-600-6867-49-6

سال نشر : 1394

خلاصه اثر

میشل دو مونتین، یکی از سرشناس ترین اندیشمندان دوره رنسانس، تاملات ذهنی با حکایات و نظریات شخصی را در هم آمیخته و پایه گذار مقاله نویسی مدرن شده است. مجموعه مقالاتی که در کتاب در باب خلوت گزینی گردآوری شده است، طیف مختلفی از موضوعات را در بر می گیرد و بازتابی از اندیشه های وی است، در باب خلوت گزینی، قدرت تخیل، لذت مطالعه، اهمیت خواب و این که چرا موضوع واحدی باعث شادمان و اندوه مان می شود.

میشل اکم دو مونتین (Michel De Montaigne) فیلسوف شکاک و اومانیست فرانسوی به سال 1533 م به دنیا آمد. میشل مونتنی به اقتضاء عصر و شرایط تاریخی ای که در آن به دنیا آمده و زیسته است چونان آئینه ای نشانگر روح شکاک سلبی نگر رنسانس تمدن اومانیستی است. برخی مورخان مونتنی را یک اومانیست غیرمعمولی [در مقایسه با نمونه ی مثالی متفکر اومانیست قرن شانزدهم] نامیده اند، زیرا او بیش از همفکران معاصر خود [و از این نظر تا حدودی شبیه اومانیست های یکصد سال قبل از خود در سپیده دم رنسانس] شکاک و نسبی انگار بود.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ ها و انقلاب ها الهام بخشیده اند. آن ها زندگی های بسیاری را ساخته اند و یا تباه کرده اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده های بزرگ)

در بخشی از در باب خلوت گزینی (On Solitude) می خوانیم:

برخی از افراد بر جلادان خود سبقت می جویند؛ مردی بر سکوی اعدام ایستاده بود که معلوم شد بی گناه است و می توان او را آزاد کرد، اما وی که در تخیل خود غرق شده بود بر زمین افتاد و مرد. هنگامی که افکار خیالی ما را تحت فشار قرار می دهند، عرق می کنیم، به لرزه می افتیم، رنگ چهره مان را از دست داده و یا گلگون می شویم؛ در حالی که بر تشک پر خود دراز کشیده ایم، احساس می کنیم که بدن مان دستخوش هیجان شده است؛ گاهی حتی این حالت منجر به مرگ می شود.

گاه این هیجان دوران جوانی چنان در اعضای جنسی فعال می شود که حتی به هنگام خواب عمیق نیز این دسته از تمایلات او را در بر می گیرند. در این جا خوب است از اتفاقی که برای کیپوس ، یکی از پادشاهان ایتالیا افتاده یادی کنیم. او که یک روز از دیدن مسابقه گاو بازی به شدت هیجان زده شده بود، تمام رویای آن شبش پر شده بود از شاخ گاوها و این گونه شد که به جهت قدرت تخیلش بی درنگ شاخ هایی بر پیشانیش روئید.

کتاب دیجیتال

4,500 تومان

حجم : 418.6 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 140

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه
در باب خلوت گزینی
در باب کتاب ها
در باب قدرت تخیل
در باب اندوه
در باب پایداری
در باب ترس
چگونه ذهن ما خود را مغشوش می نماید
در باب وجدان
در باب خشم
در باب پرهیزکاری
در باب خواب
در باب درازای عمر
چگونه بر موضوع واحدی می خندیم و می گرییم

محصولات مشابه

بیشتر