× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

مترسک

برگزیده جایزه ادبی امیرحسین فردی

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 5,000 تومان

صفحات کتاب : 62

کنگره : ‏‫‬‮‭PIR۸۱۵۱‭‬ /ی۸۸۸‏‫‬‮‭م۲ ۱۳۹۶

دیویی : ‏‫‭۸‮فا‬‬۳/۶۲

کتابشناسی ملی : 4288691

شابک : ‏‫‬978-600-03-0574-1

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

دریافت این اثر

کتاب دیجیتال 2,500 تومان

خرید نسخه چاپی

خلاصه اثر

چادرم را درست می کنم و سرکوچه مادام می ایستم. منتظر می شوم تا بابا دور بشود. خیره می شوم به ماشین های خیابان. دوباره بدون اینکه خودم بخواهم، فکرهای همیشگی هجوم می آورند. یکی نرفته، آن یکی پیدایش می شود. یکی دوتا که نیستند؛ هرکدام یک گوشه از مغزم را پر می کنند.

از همه بیشتر فکر مادر هستم و مترسک! نمی دانم مترسک را چه کارکنم. وقتی چپ چپ نگاهم می کند، کم مانده قلبم از کار بایستد. من که جرات نداشتم برای این آدم مزاحم اسم بگذارم. فکر اسم گذاشتن برای همسایه بالایی را دختر مادام به سرم انداخت. آرمینه راست می گوید. همسایه بالایی درست مثل آدمک دراز و لاغر و بدقواره ای است که با چوب و پارچه، وسط بوته های مزرعه درست می کنند تا پرنده ها وحیوان های دیگر به میوه ها نزدیک نشوند.

به بیماری عجیب و غریب مادر و به صورت تب دارش فکر می کنم. چندروز دیگر بابا جواب ازمایشش را می گیرد. می دانم اگر از فکرهای تازه ام سردربیاورد حالش بدتر می شود. دوباره دیشب وسط ناله هایش غر می زد به بابا که: «نمی شد بچه را جای بهتری بگذاری که خیاطی یاد بگیرد؟»

سعی می کنم بیماری مادر و کارهای حرص آور مترسک را فراموش کنم. سعی می کنم فقط فکرکنم به حرف های آرمینه. می خواهد عکس خودش را بفرستد برای مسابقه انتخاب دختران شایسته. می خواهد موهایم را درست کند و ببیند چه شکلی می شوم...

کتاب دیجیتال

2,500 تومان

حجم : 275.3 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 29

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.