× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
5 امتیاز
3 نفر

آخرین روز یک محکوم به اعدام

نوع اثر : کتاب

نویسنده :

ارائه دهنده : سپید ماه آوا

صفحات کتاب : 32

کنگره : PQ۲۵۲۸‭‬ ‭/ک۸‏‫‭ ۱۳۷۷

دیویی : ۸۴۳/۸

کتابشناسی ملی : م‌۷۷-۳۲۳۷

شابک : 964-6225-66-7‬

سال نشر : 1377

دریافت این اثر

کتاب صوتی رایگان

خلاصه اثر

کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم به اعدام اثر ویکتور هوگو درباره ی مردی است که در قرن نوزدهم در فرانسه توسط گیوتین محکوم به مرگ شده است، در حالی که منتظر اعدام است، اندیشه و تفکرات، احساسات، و ترس خود را دربارهٔ اعدام می نویسد.

نوشته های این مرد تغییر روحیهٔ خود را نسبت به جهان خارج از سلول زندان در طول زندان خود نشان می دهد و زندگیش را در زندان توصیف می کند. فردی که به اعدام محکوم شده است به شدت خواستار عفو و بخشش مردم است تا بتواند بار دیگر همچون یک شهروند خوب و به دور از جرم و جنایت به زندگی ادامه دهد، اما مردم به شدت از وی متنفر هستند و خواستار آن هستند که هر چه زودتر او اعدام شود.

در قسمتی از کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم به اعدام می شنویم:

من محکوم به اعدامم... محکوم به اعدام...
من هر چه بکنم این اندیشه جهنمی همیشه در برابرم حاضر است و دست از سرم برنمی دارد، هم چون هیولای مخوفی که از سرب ساخته باشند بر سنگ فرش مرطوب زندان رو به رویم نشسته و چنان حسود است که به تنهایی تمام اندیشه های آرام بخش و خیالات دل نشین را از سرم به در کرده است.

همواره مراقبم هست و هر وقت بخواهم سر برگردانم و یا چشم برهم نهم با دو دست سرد و منجمد و بی روح خود تکانم می دهد و نمی گذارد از یادش غافل شوم.

کتاب صوتی

رایگان

حجم : 17.8 مگا بایت

مدت زمان : 19 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه اندروید