× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

سه شنبه خیس

دریافت این اثر

کتاب صوتی رایگان

خلاصه اثر

کتاب صوتی سه شنبه خیس نوشته بیژن نجدی درباره انقلاب اسلامی است. داستان دختری تنها به نام ملیحه که مرگ پدرش را که هفت سال پیش در زندان، به دلیل سیاسی بودن تیرباران شده بود، باور نمی کند.

در قسمتی از کتاب صوتی سه شنبه خیس می شنویم:
ملیحه سرش را تا چشم های آرایش نکرده اش در چادر فرو برده بود و کنار نفس نفس کشیدن و صدای پاشنه کفش هایش تقریباً می دوید. پاییز خودش را به آبیِ چتر می زد، چادر را از تن ملیحه دور می کرد و چتر را از دست های او می کشید. پیراهن نفتالین زده و اطو نشده ملیحه از چادر بیرون زده، پر از برگ نارنج بود و باران و بوی نفتالین بر پوست بیست وچهار ساله او می رسید، پوستی که کف دست هیچ مردی، هرگز روی آن راه نرفته بود.

اگر کسی بخار چسبیده به یکی از پنجره ها را پاک می کرد، می توانست زنی را ببیند که گوشه چادرش را با دندان هایش گرفته و نمی داند که با یک چتر وارونه چه باید کرد. این بود که ملیحه دسته چتر را ول کرد و با هر دو دست، چادر دور شده از تن اش را قاپید و خودش را در آن فرو برد.

کتاب صوتی

رایگان

حجم : 18.4 مگا بایت

طول صدا : 19 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه اندروید