× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

نقد تساهل محض

نوع اثر : کتاب

ناشر : تیسا ساغر مهر

نویسنده : , ,

مترجم : ایوب کریمی

قیمت نسخه چاپی : 12,900 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 113

رده بندی کنگره : BJ1431‏‫‭/و8ن7 1396

رده بندی دیویی : 179/9

شماره کتابشناسی ملی : 4664693

شابک : 978-600-7683-83-5

سال نشر : 1396

خلاصه اثر

«هربرت مارکوزه»، «برینگتون مور» و «رابرت پل ولف» نویسندگان این کتاب که یکی فیلسوف آنارشیست، یکی جامعه شناس تاریخی و دیگری فیلسوف چپ نو هستند به اتفاق هم کتابی فلسفی-سیاسی، با موضوع تساهل در جامعه معاصر تالیف کردند.

آن ها در کتاب «نقد تساهل محض» سوالاتی مطرح می کنند که طی آن ها تساهل موجود در نظام های دمکراتیک کنونی را به چالش می کشند.

در سیاست نظری و عملی معاصر، تساهل به مثابه یکی از مفاهیم فلسفهٔ سیاسی مدرن، خصوصاً در سنت لیبرال، اهمیتی اساسی دارد، اما این مفهوم و حدود و ثغور آن همواره محل مناقشه بوده است. مناظره در باب تساهل در حال حاضر نیز موضوعیت بسیاری دارد. مثلاً سؤالات زیر در حوزهٔ عمومی و در میان متخصصان مطرح است: آیا می توان در قبال نئونازی ها و داعشی ها تساهل به خرج داد؟ آیا این گزارهٔ عامیانه که «هر عقیده ای باید محترم شمرده شود» به آزادی به مثابه ستون اصلی اندیشهٔ مدرن خدمت می کند یا علیه آن عمل می کند؟ آیا تساهلی که در جهان معاصر تبلیغ می شود، رهایی بخش است یا سرکوبگر؟

سه متفکر برجستهٔ معاصر در کتاب نقد تساهل محض، مفهوم تساهل را به تفصیل و با عمقی کم نظیر به بحث گذاشته اند. نویسندگان فقط بررسی مفهومی نمی کنند، بلکه مفهوم مذکور را در بافتار تاریخی غرب دربارهٔ مفاهیم سکولاریسم، پلورالیسم و رهایی و نیز نیروهای اجتماعی و مذهبی مختلف مطالعه می کنند.

کتاب الکترونیکی

3,700 تومان

حجم : 1.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 43

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

پیشگفتار
مقدمه
گفتار یکم: فراسوی تساهل؛ رابرت پل ولف
گفتار دوم: تساهل و دیدگاه علمی؛ بَرینگتون مور
گفتار سوم: تساهل سرکوبگر؛ هربرت مارکوزه

محصولات مشابه

بیشتر