× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

به خود عشق بورزید

کلیدی برای زندگی بهتر

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

مترجم : هستی گلستانه

قیمت نسخه چاپی : 4,900 تومان

صفحات کتاب : 112

کنگره : ‏‫BF۵۷۵‭‬ ‭/خ۸۷‏‫‭‬‭پ۴ ۱۳۸۸

دیویی : ‏‫‭‭۱۵۸/۱

کتابشناسی ملی : 1086080

شابک : 978-964-412-567-6

سال نشر : 1388

خلاصه اثر

کتاب به خود عشق بورزید: کلیدی برای زندگی بهتر اثر پیر پردرواند، به شما راه کارهایی برای عشق ورزیدن به خودتان می آموزد.

این راه کارها عبارت اند از: وفادار بودن به خود؛ شناخت نیازهای خود؛ بخشش دیگران؛ اهمیت دادن به علاقه خود؛ مراقبت از بدن خود؛ مثبت اندیشی و عشق ورزیدن بی قید و شرط. به خود عشق ورزیدن، داشتن یک علاقه و محبت بی نهایت و احساس هم دردی کردن و احترام کامل گذاشتن به خود است.

مهم ترین سؤالی که می توان در زندگی از خود پرسید، شاید این باشد که آیا در حال حاضر به خود عشق می ورزم؟ پیر پردرواند (Pierre Pradervand) در مدت پانزده سال کارآموزی و تعلیم و تربیت در رشد، که در طی آن با هزاران شرکت کننده کار کرده، به این مساله پی برده که، بیشترین چیزی که در برخورد با این افراد بر روی او تأثیر گذاشته، نداشتن عشق به خودشان است. او به این نتیجه رسیده که نداشتن یک عشق هوشمندانه و متعادل به خود، بزرگ ترین و اولین مشکل روان شناسی جامعهٔ انسانی را تشکیل می دهد.

با این حال، یکی از حکیمان بزرگ، دو هزار سال پیش گفته است: «دوست داشته باشیم همنوع خود را، هم چنان که خودمان را دوست داریم.» که در اینجا ما به صورت حساب شده ای، قسمت دوم این جمله را حذف کرده ایم و همین موضوع باعث شده که نتوانیم حتی هم نوع خود را به صورت متعادل و دلپذیری دوست داشته باشیم.

در واقع سؤال اصلی اینجاست که ما چطور می توانیم آن چه را که از خود دریغ می کنیم به دیگران بدهیم؟ و حیرت انگیزترین چیز این است که بارها و بارها از افرادی می شنویم که می گویند: «خود را دوست داشتن نهایت خودخواهی است.» در حالی که حقیقت این است که من زمانی می توانم چیزی را به کسی بدهم که مالک آن باشم، اگر این ثروت و دارایی را از خودم دریغ کنم، پس هرگز نخواهم توانست آن را با دیگری تقسیم کنم.

دنیا همچون چراگاه های سرسبز، جام های لبریز و...، جایی بی نهایت صمیمی و دوست داشتنی است که خوبی ما را می خواهد و در هر لحظه کمال و غنا را بدون هیچ محدودیتی به ما ارزانی می دارد آیا این دعوتنامهٔ زندگی را می پذیریم؟

به خود عشق ورزیدن، داشتن یک علاقه و محبت بی نهایت و احساس همدردی کردن و احترام کامل گذاشتن به خود است. خبر خوش آن است که، هر کدام از ما در عمق وجودمان از توانایی بالایی برای دوست داشتن خود و یا دیگران، بهره مندیم و این چیزی نیست که اکتسابی باشد بلکه قابلیتی ذاتی ست که ما فقط باید آن را در خود کشف کنیم.

در بخشی از کتاب به خود عشق بورزید (Apprendre a s aimer) می خوانید:

عشق تمام اختیارات و قدرت ها را از بین می برد و آن ها را بی فایده می سازد. قانون عشق تشکیل دهنده ی راهی تمام و کمال به سوی آزادی است. زیرا او تمام قوانین دیگر را زیر پا می گذارد و از بین می برد. در واقع عشق و آزادی همچون دو روی سکه هستند. چون عشق به ضرورت و بدون هیچ قیدو بندی به سمت آزادی حرکت می کند، همه ی قید و بند ها را در هم می گسلد و آزادی واقعی بدون گذشتن از او غیر ممکن است. کسی که از چنین عشقی استقبال کند نوعی صلح و آرامش در خود حس می کند که هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند آن را برهم زند. نوعی شادی و خرسندی در انسان به وجود می آورد که هیچ وقت نمی تواند خاموش شود، نوعی دلسوزی و همدردی که هیچ چیز نمی تواند محدودش کند.

کتاب دیجیتال

4,900 تومان

حجم : 1.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 82

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه: دلیل انتخاب این موضوع؟
فصل اوّل: تصویری شایسته از خود نگاه دارید.
فصل دوم: به خود وفادار باشید.
فصل سوم: نیازهای خود را بشناسید و به آن ها احترام بگذارید.
فصل چهارم: توان نه گفتن را داشته باشید.
فصل پنجم: قاضی درونی خود را کنار بگذارید.
فصل ششم: یاد بگیرید خود و دیگران را ببخشید
فصل هفتم: به دنبال علاقه ی خود باشید.
فصل هشتم: مسئولیت کامل زندگی تان را به عهده بگیرید.
فصل نهم: برای کمک طلبیدن جرأت داشته باشید و برای خودتان وقت صرف کنید.
فصل دهم: کلمه ی شکست را کنار بگذارید.
فصل یازدهم: از بدن خود مراقبت کنید.
فصل دوازدهم
نتیجه گیری

محصولات مشابه

بیشتر