3.7 امتیاز
3 نفر

داستان های شهر جنگی

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 7,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 170

شابک دیجیتال : 978-600-03-2311-0

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

برچسب ها:

خلاصه اثر

مجموعه داستان «شهر جنگی» اثر حبیب احمد‌زاده، شامل شش داستان با موضوع دفاع مقدس است، که مبنای چند فیلم سینمایی نیز شده است. داستان ‌های این مجموعه عبارتند از: پرعقاب، هواپیما، چتری برای کارگردان، سی و نه و یک اسیر، نامه‏ای به خانواده سعد، اگر دریاقلی نبود.
در پایان کتاب نیز متن نامه حبیب احمد‌زاده به نظامیان امریکایی ناو وینست آمده است که در حمله به هواپیمای ایرباس ایرانی ۲۹۰ سرنشین آن شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک را به شهادت رساندند .سپس جوابیه آن‌ها آمده است.
داستان‌های این کتاب همه واقعیت‌‌گرا است و با دو شیوه زاویه‌ دید، روایت شده ‌ است؛ یکی به طریق واگویه یا به شکل دوم شخص مفرد، و دیگری اول شخص که گاهی به شکل تک ‌گویی نمایشی بیان شده است.
از ویژگی‌های دیگر بعضی از این داستان‌ها، روایی بودن آن‌هاست. در این داستان‌ها انسان در دو سویه جنگ از حیث فردیت و موقعیت برابر هستند. احمدزاده تلاش در خلق انسان‏هایی دارد که جدای از عقاید سیاسی و شرایط نظامی که آن‌ها را در مقابل هم قرار داده است، در گلوگاه‏ها و تنگناهای پیش روی خود، تنها پای‌افزار انسانیت را برای عبور از این مسیر دشوار انتخاب کرده ‏اند. در این مجموعه با سبک نوشتاری منحصر به ‌فردی از سوی احمدزاده همراه شده‌‌ایم؛ استفاده از جملات کوتاه، اما بدون وقفه که با استفاده از حروف ربط ساده به یکدیگر متصل می‌شوند. این شیوه نگارشی با ایجاد تعلیق و هیجان، خواننده را به ‌نوعی با خود تا انتها همراه می‏ کند.

کتاب دیجیتال

3,500 تومان

حجم : 838.9 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 170

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دریافت نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

پیش گفتار ناشر
پر عقاب
هواپیما
چتری برای کارگردان
سی و نه و یک اسیر
فرار مرد جنگی
نامه ای به خانواده سعد
اگر دریاقلی نبود؟
نقدها و نظرها
منوچهر آتشی
محمدرضا اصلانی (منتقد ادبیات کشور)
پرویز کیمیاوی (کارگردان فیلمهایی همچون مثل پلیکان و مغولها)
سنگینی این بار را تا پایان عمر بر دوش خواهم کشید.
جوابیه های افسران ودرجه داران نیروی دریایی آمریکا
متن انگلیسی نامه نویسنده به کاپیتان ویل راجرز آمریکایی

محصولات مشابه

بیشتر