× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

ثروتمند در روسیه

نوع اثر : کتاب

ناشر : روزگار نو

نویسنده :

مترجم : علی منصوری

صفحات کتاب : 112

کنگره : ‏‫PS3551‭‬ ‭/‮پ‬4‏‫‭ث4 1393

دیویی : 813/54

کتابشناسی ملی : 3022934

شابک : 978-600-6867-21-2

سال نشر : 1393

خلاصه اثر

کتاب ثروتمند در روسیه برنده جوایزی چون پولیترز، انجمن ملی منتقدان کتاب و اُ. هنری شده است. این کتاب دربردارنده دو داستان کوتاه از جان آپدایک، نویسنده آمریکایی است. این دو داستان ماجرای سفر «هنری بچ» نویسنده، به اروپا و بازدید او از دو کشور روسیه و رومانی، با هدف مبادلات فرهنگی است.

در داستان نخست، با عنوان ثروتمند در روسیه Rich in Russia، ماجرای ورود هنری بچ به روسیه و اقامت کوتاه او در این کشور و ارتباط او با مترجمش، خانم «اکاترینا الکساندرونا» روایت شده است. هنریچ در این سفر، مبالغی پول بابت حق التألیف آثارش دریافت می کند و در مدت اقامت، درگیر خرج کردن آن هاست. زبان نویسنده، آمیخته به طنز و شوخی است. در ابتدای اثر نیز، مقدمه ای از «هنریچ» درباره کتاب گنجانده شده است.

جان آپدایک (John Updike)، نویسنده رمان و داستان کوتاه، شاعر، منتقد ادبی و هنری آمریکایی بود. از ۱۹۵۵ همکاری اش را با مجله نیویورکر آغاز کرد و به سرعت در عرصه نثر و نظم و نقد صاحب نام شد. آپدایک بیش از ۶۰ رمان، مجموعه داستان های کوتاه، شعر و نقد ادبی منتشر کرده است.

در بخشی از کتاب ثروتمند در روسیه می خوانیم:

بعد ناگهان قدری دیرش شد و نگرانی به وجود آمد. چمدان هایش هنوز در هواپیما نبودند. یک باربر آبی پوش دو چمدان چرخدار را برد و چمدان مقوایی را گذاشت تا خودش حمل کند. همین جور که در طول باند تلوتلوخوران پیش می رفت، چمدان از هم پاشید. یکی از بست های آن شل شده بود و دیگری هم بنای همدردی با آن گذاشته بود. کتاب ها و اسباب بازی ها روی زمین افتادند؛ خزها روی آسفالت پخش شدند و پوست ها جوری در باد به حرکت در آمدند که انگار دوباره جان گرفته باشند. کیت از سد نگهبان ها عبور کرد و به کمک او شتافت؛ به کمک هم همه ی آن چیزها، به جز کتاب ها را دوباره توی چمدان گذاشتند.

کتاب الکترونیکی

2,800 تومان

حجم : 288.5 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 100

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه
ثروتمند در روسیه
بچ در رومانی: یا، شوفر رومانیایی
پیوست الف
پیوست ب

محصولات مشابه

بیشتر