× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
5 امتیاز
1 نفر

نوازنده شیپوری که به ایرلند خیانت کرد

نوع اثر : کتاب

ناشر : روزگار نو

نویسنده :

مترجم : مرضیه خسروی

صفحات کتاب : 80

کنگره : ‏‫‬‮‭PZ۳‏‫‭/‮الف‬۸۷۵۳ن۹ ۱۳۹۳

دیویی : ‏‫۸۲۳/۹۱۲‭‮‬

کتابشناسی ملی : 2967592

شابک : 978-600-93442-0-8‮‬

سال نشر : 1392

خلاصه اثر

کتاب نوازنده شیپوری که به ایرلند خیانت کرد شامل داستان هایی با موضوع طنز، اثر فرانک اکانر ملقب به «چخوف ایرلند» است. این کتاب برندۀ جایزه پولیترز در سال 1962 نیز شده است.

فرانک اکانر (Frank Oconnor) در داستان سمت وسویی عاطفی و واقعی را در برابر برخی از حوادث برمی گزیند که ناشی از دید خاص او به زندگی ا ست. شاید همین طرح و الگوی او در بیان صفات ویژه ی افراد، یار او در آفرینش واقعیتی شاعرانه است که ناشی از زندگی، ولی جدا از برخوردهای پراکنده ی آن است. این چهره پردازی و نقش آفرینی را در بیش تر داستان های کوتاه او، به ویژه در داستان های این مجموعه می توان به روشنی دید.

در خلاصۀ داستان نوازندۀ شیپوری (The Cornet Player Who Betrayed Ireland) که به ایرلند خیانت کرد آمده است: «میک» نوازندۀ شیپوری در ایرلند است. دو گروه ضدّهم با رهبری «ویلیام اوبرین» و «جانی ردموند» هر روز بر علیه هم شعار داده و هم گروه های بسیار وفاداری به رهبر خود هستند. میک طرفدار مصالحه و رضایت و پسر نوجوانش طرفدار ویلیام اوبرین است. بعد از مدّتی رهبر گروه ارکستر که بیک نقش مهمی در آن دارد، به دلایل و منافع شخصی از بیک می خواهند که غرور و تعصب خود به ویلیام اوبرین را کنار گذاشته و آن را فدای خواستار گروه کند و برای ستایش جانی ردموند بنوازند.

با پذیرش این پیشنهاد، میک به عنوان خائنی که به ایرلند خیانت کرد معروف شده و در کشمکشی که میان دو گروه درمی گیرد، برای همیشه موسیقی و ایرلند را به همراه پسر نوجوانش ترک می کند.

کتاب الکترونیکی

2,000 تومان

حجم : 192.4 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 61

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

درباره ی نویسنده
نوازنده ی شیپوری که به ایرلند خیانت کرد
اولین اعتراف
مهمانان ملت

محصولات مشابه

بیشتر