× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

راهنمای خوشحالی

نوع اثر : کتاب

نویسنده :

ارائه دهنده : سبکتو

قیمت نسخه چاپی : 2,000 تومان

صفحات کتاب : 102

برچسب ها: موفقیت

خلاصه اثر

مارک منسون در کتاب راهنمای خوشحالی، از این که چطور زندگی معمولی و روزانه مان را تبدیل به یک زندگی خوشحال کنیم و از هر لحظه آن لذت ببریم می گوید. این یک میکروکتاب برای هر روز زندگی شماست.

خوشحالی، چیزی است که این روزها فقدان آن را در خودمان و آدم های اطراف مان حس می کنیم. کسی نیست که نخواهد خوشحال باشد اما چرا همه این احساس را ندارند؟

احتمالا بیشتر پیش فرض های شما درباره خوشحالی اشتباه هستند. برای مثال روانشناس ها متوجه شده اند که ما در درک خوشحالی خودمان و فهمیدن این که چه چیزی ما را خوشحال می کند به شدت ضعیف عمل می کنیم. علاوه بر این پژوهش های وسیع بین فرهنگ های مختلف نشان داده است که با وجود فاصله درآمدی، فجایع طبیعی، مسائل جغرافیایی، فرهنگی و جنسیت افراد تقریبا به اندازه ی میانگین جایی که در آن زندگی می کنند خود را خوشحال می دانند. به این ترتیب اگر فجایع طبیعی، فرهنگ، جنسیت و درآمد به درستی نمی توانند خوشحالی ما را پیش بینی کنند، پس چه چیزی می تواند؟

اصول و راهنمای زیادی برای خوشحال تر بودن در زندگی روزانه وجود ندارد و این چیزی است که در میکروکتاب راهنمای خوشحالی (The Guide to Happiness) درباره اش صحبت می کنیم.

مارک منسون (Mark Manson)، نویسنده، وبلاگ نویس و کارآفرین آمریکایی نویسنده این کتاب است. او فارغ التحصیل رشته مدیریت مالی است، اما علاقه زیادی به روانشناسی دارد و در این زمینه مطالعات زیادی داشته. او زمانی که کاملا ناشناس بود اولین کتابش را منتشر کرد و با این که کسی او را نمی شناخت، در کمتر از یکسال توانست ۱۵هزار نسخه از آن را بفروشد. او همچنان وبلاگش را به روز نگه می دارد و یکی از پر مخاطب ترین وبلاگ های آمریکا را دارد.

در بخشی از کتاب راهنمای خوشحالی می خوانید:
حقیقت این است که بیشتر افراد احساس لذت و خوشحالی را با هم اشتباه می گیرند. آن ها فکر می کنند به دنبال خوشحالی هستند، در حالی که واقعا به دنبال لذت هستند، غذای خوب، رابطه جنسی بیشتر، زمان بیشتر برای تماشای تلوزیون و... هیچ کدام از این ها نمی توانند علت خوشحالی باشند. از افراد معتاد به مواد مخدر بپرسید جستجوی آن ها برای یافتن لذت چه نتیجه ای داشته است؟ از یک مرد بدکار که خانواده اش را نابود کرده است و فرزندانش او را ترک کرده اند بپرسید آیا لذت در نهایت باعث خوشحالی او شده است یا نه؟ از مردی که تا حد مرگ غذا می خورده است بپرسید دنبال کردن لذت چه احساسی در او ایجاد کرده است؟

لذت، یک خدای دروغین است. تحقیقات نشان می دهد افرادی که تلاش شان را روی لذت های مادی و سطحی متمرکز کرده اند در نهایت اضطراب بیشتری را تجربه می کنند، از نظر عاطفی ناپایدارترند و در طولانی مدت کمتر خوشحال شده اند. لذت، سطحی ترین شکل رضایت از زندگی است و به همین دلیل ساده ترین روش هم هست. لذت، چیزی است که بازار به ما عرضه می کند. چیزی است که ما روی آن توقف می کنیم و برای بی حس کردن و پرت کردن حواس مان به سراغش می رویم. اگر چه لذت ضروری است، اما هرگز نمی تواند کافی باشد. چیزی بیشتر از لذت وجود دارد که مهم تر است.

کتاب دیجیتال

2,000 تومان

حجم : 118.9 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 131

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

کتاب صوتی

3,000 تومان

حجم : 44.8 مگا بایت

مدت زمان : 48 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 9

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: رمز گشایی از خوشحالی
فصل دوم: رمزگشایی خوشحالی از نگاهی دیگر
خوشحالی مانند لذت نیست
خوشحالی مستلزم این نیست که فرد انتظاراتش را از زندگی پایین بیاورد
خوشحالی شبیه به مثبت بودن نیست
فصل سوم: خوشحالی، فرآیند تبدیل شدن به خود ایده آل تان است
فصل چهارم: سیستم دفاعی روانشناسی
فصل پنجم: چگونه سطح اولیه خوشحالی تان را بهبود ببخشید
مسئولیت همه چیز را در زندگی به عهده بگیرید
سعی کنید فرد شجاعی باشید
اهداف کوچک و قابل دستیابی برای خودتان در نظر بگیرید و آن ها را بدست بیاورید
وابستگی به تایید های بیرونی را به حداقل برسانید
چشم انداز بیرونی از خودتان ایجاد کنید
پایان

محصولات مشابه

بیشتر