× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

همه چی درباره عادت ها

نوع اثر : کتاب

نویسنده :

ارائه دهنده : سبکتو

قیمت نسخه چاپی : 2,000 تومان

صفحات کتاب : 80

خلاصه اثر

در کتاب همه چی درباره عادت ها نوشته مارک منسون، به بررسی عادت هایمان می پردازیم و یاد می گیریم که چطور آن ها را ایجاد یا حذف کنیم.

به افرادی فکر کنید که هر روز صبح بلند می شوند، تختخواب شان را مرتب می کنند، تا ظهر همه کارهایش را انجام می دهند، بعد از ظهر نواختن سازی را تمرین می کنند، در وقت فراغت شان زبان جدیدی یاد می گیرند، هر شب به باشگاه ورزشی می روند، بودجه ی مورد نیازشان را به طور کامل تأمین می کنند، به مادرشان تلفن می زنند، به سگ شان غذا می دهند، جای بچه را عوض می کنند و...؛ واقعا فکر می کنید که آن ها بر خلاف موجی از مقاومت درونی هر لحظه از روز خودشان را مجبور به انجام همه این کارها می کنند؟ البته که نه! آن ها توانایی مدیریت تانکر سوخت اراده شان و شناخت کاملی بر عادت های خود دارند.

مارک منسون (Mark Manson)، نویسنده، وبلاگ نویس و کارآفرین آمریکایی است. او فارغ التحصیل رشته مدیریت مالی است، اما علاقه زیادی به روانشناسی دارد و در این زمینه مطالعات زیادی داشته است. او زمانی که کاملا ناشناس بود اولین کتابش را منتشر کرد و با این که کسی او را نمی شناخت، در کمتر از یکسال توانست ۱۵هزار نسخه از آن را بفروشد. او همچنان وبلاگش را به روز نگه می دارد و یکی از پر مخاطب ترین وبلاگ های آمریکا را دارد.

در بخشی از میکروکتاب همه چی درباره عادت ها (All About Habits) می خوانید:

اجازه دهید با مثال رژیم غذایی شروع کنیم زیرا موضوعی است که بیشتر افراد، اغلب در آن شکست خورده اند. اکثر مردم رژیم غذایی را با ذهنیتی «ناگهانی» آغاز و خودسرانه عددی را انتخاب می کنند: در عرض دو ماه ۱۵ کیلوگرم کم می کنم؛ و بعد هر نوع گرسنگی یا ریاضتی را که برای حفظ این رژیم نیاز است، تحمل می کنند.

بسیاری از آن ها با توسل به نیروی اراده تمام تلاش شان را می کنند: من از خوردن دسر صرف نظر خواهم کرد؛ صبحانه نخواهم خورد؛ خودم را مجبور می کنم سه بار در هفته به مدت سی دقیقه پیاده روی کنم؛ از این راه می توانم ۱۵ کیلوگرم وزن کم کنم و خوشحال باشم.

حتی اگر این افراد، به واسطه ی توان تخلیه نفس، بتوانند چنین اقدام دشواری را، پا بر جا نگه دارند، به جای ایجاد یک سبک زندگی با عادت های سالم، همه نیروی اراده ی خود را برای رسیدن به هدفی دلخواه، تحلیل برده اند. حالا چه اتفاقی می افتد؟ در مجموع، مردم در این اقدام شکست می خورند. آن ها به طور منظم این کار را انجام نمی دهند؛ در نتیجه نهایتا تخلیه نفس شان پیامدهای ناخوشایندی برای آن ها به همراه دارد:

بیسکوئیت، غذاهای چرب، شکلات و شیرینی، فست فودها و نوشیدنی های انرژی زا، کنترل بر نفس این افراد را در اختیار می گیرند؛ شاید تصمیم گیری بر مبنای نیروی اراده، برای یک ساعت یا یک روز یا یک هفته، کار آسانی باشد، اما این افراد در نهایت از تصمیم گیری خسته و زیر آرزوهایشان دفن می شوند.

کتاب صوتی

3,000 تومان

حجم : 43.2 مگا بایت

مدت زمان : 46 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 10

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

کتاب دیجیتال

2,000 تومان

حجم : 115.4 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 92

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: آزمایش شیرین
فصل دوم: نیروی اراده مانند یک عضله است
فصل دوم : انضباط نفس مجموعه ای از عادت های سالم است
پنج واقعیت درباره عادت ها
مدت زمان شکل گیری عادت
متداول ترین عادت های دلخواه
فصل سوم: نحوه عملکرد عادت ها
سه جزء ایجاد عادت ها
نشانه
رفتار
پاداش
فصل چهارم: چه مدت طول می کشد تا یک عادت جدید شکل بگیرد؟
نحوه تثبیت یک عادت
فصل پنجم: حرف آخر درباره نیروی اراده
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

محصولات مشابه

بیشتر