× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

گزیده ای از سخنان دکتر فرهنگ هلاکویی

نوع اثر : کتاب

نویسنده :

ارائه دهنده : آذرسا

گوینده : نازنین آذرسا

قیمت نسخه چاپی : 10,000 تومان

دریافت این اثر

کتاب صوتی 10,000 تومان

خلاصه اثر

کتاب صوتی گفته هایی از دکتر فرهنگ هلاکویی، برگزیده ای از سخنان جامعه شناس، اقتصاددان، مشاور، روان شناس، نویسنده و روان درمانگر ایرانی آمریکایی دکتر فرهنگ هلاکویی است. سخنان ارزشمند ایشان برای رسیدن به کمال و موفقیت بسیار با ارزش است.

فرهنگ هلاکویی (Farhang Holakouee) دارای مدرک دکتری در رشتهٔ جامعه شناسی و فوق لیسانس در رشته های روان شناسی، اقتصاد و «مشاورهٔ ازدواج، خانواده و کودکان» است. او پیش از انقلاب استاد دانشکدهٔ علوم اجتماعی دانشگاه تهران بوده است.

دکتر هلاکویی پس از به پایان بردن تحصیلاتش در دانشگاه یوتا، آمریکا در سال 1353 به ایران بازگشت. مدتی سرپرست کمیته فرهنگی اجتماعی در معاونت برنامه ریزی و سیاست گذاری سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران بود اما پس از چند سال به دلیل اختلاف نظر با مسئولان تلویزیون، به آمریکا بازگشت.

هلاکویی در حال حاضر مدیر مرکز بهزیستی بورلی هیلز است و به عنوان مشاور ازدواج، خانواده و کودکان در این مرکز مشغول فعالیت است. وی همچنین از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون برنامهٔ تلویزیونی و همچنین رادیوییِ «رازها و نیازها» را اداره و اجرا می کند که در آن به پرسش های تلفنیِ مخاطبان فارسی زبان از سراسر دنیا دربارهٔ مسائل روان شناختی، اجتماعی، خانوادگی و موارد وابسته می پردازد و جنبه های مختلف آن ها را مورد بحث قرار می دهد و شمار تماس گیرندگان به بیش از ۲۷٬۰۰۰ نفر رسیده است.

وی همچنین سمینارهای دوره ای را نیز دربارهٔ مسائل روانیِ مربوط به رفاه و بهزیستی در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا برگزار می کند.

هلاکویی در سال های ۱۹۸۰ و ۱۹۸۱ عضو محفل روحانی سنتا مونیکا بوده است. او در حال حاضر در لس آنجلس، کالیفرنیا ساکن است.

در قسمت هایی از کتاب صوتی گفته هایی از دکتر فرهنگ هلاکویی می شنویم:

- اگر در طی روز ساعت ها به فرزند خود محبت و فقط چند لحظه او را تنبیه می کنید تلخی و رنج تنبیه بیشتر از شیرینی ساعت ها محبت در روان کودک به جای می ماند…
- ما لباس 5 سال پیش را بخاطر مد نبودن نمی پوشیم، ولی فرهنگ کهنه 5 هزار سال پیش را هم چنان حفظ می کنیم...
- هرگز نگویید تو بچه بدی هستی بگویید تو بچه خوبی هستی ولی کار اشتباهی انجام داده ای...
- ما از فرهنگی آمده ایم که گفته اند: هر که می خواهی باش فقط خودت نباش.
- اگر خود را دوست ندارید، دیگران هم نمی توانید دوست داشته باشید.
- تمام سیاستمداران دنیا گناهکارند، مگر اینکه خلاف آن را ثابت کنند.
- با پذیرش وظیفه و مسئولیت پدر و مادر می شویم نه با تولید مثل!
- رنجی که موجب مرگ نشود، مولد گنج است.

کتاب صوتی

10,000 تومان

حجم : 189.2 مگا بایت

مدت زمان : 206 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.