× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

رهبران آخر از همه غذا می خورند

چرا بعضی از تیم ها در همکاری با هم موفق هستند و برخی نه؟

نوع اثر : کتاب

ناشر : سبکتو

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 2,000 تومان

صفحات کتاب : 129

برچسب ها: مدیریت

خلاصه اثر

در کتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند: چرا بعضی تیم ها در همکاری با هم موفق هستند و برخی نه؟ نوشته سایمون سینک، از ویژگی هایی که یک مدیر باید داشته باشد گفته شده و در کنار صحبت از فرهنگ سازی از ایجاد سروتونین و دوپامین در کارمندان سخن به میان آمده است.

چطور یک شرکت می تواند نامش را در جهان ماندگار کند و یک شرکت هر روز با کارمندانش درگیر است؟ رهبر یا مدیر شرکت است که میزان موفقیت آن را تعیین می کند. رهبران و مدیران فرهنگ سازمان را می سازند و فرهنگ به کارمندان می گوید که صبح با اشتیاق سرکار بیایند یا هر روز بابت کاری که دارند غر بزنند.

هنگامی که دریانوردان در شب اردو می زنند، اولین گروهی که غذا می خورند سربازان رده ی پایین هستند. بعد مقامات ارشد شروع به خوردن غذا می کنند و در نهایت رهبران آخرین گروهی هستند که غذا می خورند. اگر غذا به اندازه کافی وجود نداشته باشد، این رهبران هستند که چیزی برای خوردن گیر شان نمی آید نه سربازان رده ی پایین.

این نمونه ای عالی از رهبری واقعی است. هدف رهبران واقعی این نیست که با تحمیل هزینه به دیگران، جیب خود را پر کنند. آن ها افرادشان را همچون منابعی که می توان در زمان های مناسب از آن ها استفاده کرد و در مواقع دشوار کنارشان گذاشت، نگاه نمی کنند. همچنین آن ها نیاز های خود را بر نیازهای افراد دیگر مقدم نمی دانند. رهبران بزرگ مراقب افرادی که زیر نظرشان کار می کنند هستند و رفاه افرادشان را به هر چیز دیگری مقدم می دانند.

به بیان عملی رهبران بزرگ یک حلقه ایمنی حول افرادی که رهبری می کنند ایجاد می کنند. در محیطی که پر از خطرات واقعی است، هنر رهبری این است که روش هایی برای گسترش این حلقه ایمنی پیدا کند و این کار را بارها و بارها تکرار کند.

قدرت و تداوم یک شرکت به خاطر محصولات یا خدماتی که ارائه می کند نیست، بلکه نتیجه اتحادی است که میان افرادش برقرار شده است. هر یک از افراد شرکت نقشی در حفاظت از حلقه ایمنی بازی می کند و این وظیفه رهبر است که مطمئن شود افراد وظیفه شان را به خوبی انجام می دهند. این افراد نابغه نیستند که با قرار گرفتن در راس شرکت و مشخص کردن مسیر، باعث سر برآوردن افراد فوق العاده می شوند. بلکه این افراد فوق العاده هستند که با انجام درست کارهاشان باعث می شوند افرادی که در راس قرار دارند نابغه به نظر برسند. میکروکتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند (Leaders Eat Last)، یکی از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز و نامزد بهترین کتاب در گودریدز 2014 بوده است.

سایمون سینک (Simon Sinek)، به معنای واقعی یک فرد مثبت و خوش بین است. او هر روز در توییترش مطالب الهام بخش به اشتراک می گذارد. سایمون کارش را به عنوان بازاریاب در آژانس های تبلیغاتی در دوران دانشجویی شروع کرد و بعد از فارغ التحصیلی شرکت خودش را راه اندازی کرد. او سخنران انگیزشی در اجلاس رهبران سازمان ملل متحد بوده و یکی از بهترین سخنرانان رویداد تد است که تئوری دایره طلایی را ارائه کرده است. او پنج کتاب نوشته که دو مورد آن ها از پرفروش ترین های نیویورک تایمز بوده است.

در بخشی از میکروکتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند می خوانید:

هنگامی که وقت تان را با افراد مختلف می گذرانید، نه تنها از هدف آن ها بیشتر مطلع می شوید بلکه می توانید فرصت های بیشتری برای همکاری با آن ها ایجاد کنید. واقعیت این است که دشمنان تنها به فکر مبارزه هستند، اما دوستان راه هایی برای همکاری پیشنهاد می دهند. یک مثال خوب برای این فرایند نسل امروزی سیاست مداران است. در گذشته افرادی که برای کنگره انتخاب می شدند، به واشنگتن نقل مکان می کردند تا بتوانند ارتباط بیشتری با رقبایشان داشته باشند.

به این ترتیب راحت تر می توانستند با آن ها دست به مصالحه بزنند. نسل کنونی سیاستمدان اما روزهای سه شنبه به واشنگتن پرواز می کنند و پنج شنبه به حوزه انتخابی شان باز می گردند تا سرمایه لازم برای کارهایشان را فراهم کنند. آن ها واقعا تمایلی به شناخت رقبایشان ندارند و همه افراد به فکر این هستند که با ایجاد پیشرفت در حوزه انتخابی شان یک بار دیگر انتخاب شوند.

کتاب دیجیتال

2,000 تومان

حجم : 142.9 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 74

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

کتاب صوتی

3,000 تومان

حجم : 65.8 مگا بایت

مدت زمان : 69 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 12

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: کاری کنید که افراد احساس امنیت کنند
فصل دوم: واقعیت
فراهم کردن شرایط مناسب برای افراد تا شجاعت کافی داشته باشند
فصل سوم: مسیر
هرگز فراموش نکنید که افراد واقعی هستند، نه آمارها
فصل چهارم: انتزاع
مسئولیت تان را از صمیم قلب بپذیرید و در آن مهارت پیدا کنید
فصل پنجم: درس ها
فراموش نکنید که شما افراد را رهبری می کنید نه اعداد را
۵ درس کلیدی که برای رهبری همیشه باید به یاد داشته باشید
فصل ششم: فراوانی
افرادتان را تشویق کنید که به یکدیگر کمک کنند
فصل هفتم: رهبری
رشد بیشتر و رهبران بهتر
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

محصولات مشابه

بیشتر