× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

بقای سرمایه داری

بازتولید روابط تولید

نوع اثر : کتاب

ناشر : تیسا ساغر مهر

نویسنده :

مترجم : آیدین ترکمه

قیمت نسخه چاپی : 13,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 178

رده بندی کنگره : HB501‏‫‭‏‫‬‭/ل9ب7 1395

رده بندی دیویی : 330/122

شماره کتابشناسی ملی : 4287246

شابک : 978-600-7683-50-7

سال نشر : 1395

خلاصه اثر

در «بقای سرمایه داری؛ بازتولید روابط تولید»، اندیشه های مارکسیستی (دربارهٔ انقلاب، کارگر و شهر) واکاوی شده است و می خواهد تناقض ها و تضادهای مارکسیسم را در بستر شهر بررسی کند. لوفور، بستر تمام اتفاقات اجتماعی را شهر می داند و از نظر او، نظام سرمایه داری به وسیلهٔ فضا و اشغال آن توانسته است فراتر از تصورِ مارکس رشد کند:

«مارکس فکر می کرد نیروهای مولد، پیوسته خودشان را علیه موانع محدودکنندۀ روابط کنونی تولید به تکاپو می اندازند، و اینکه انقلاب احتمالاً از روی این موانع می جهد. او تصور می کرد بحران های جزئی می توانند به بحرانی کلی تبدیل شوند؛ طبقۀ کارگر با بی قراری در انتظار لحظۀ موعود خواهد بود و می تواند در پی انقلاب سیاسی وارد دورۀ گذار از سرمایه داری به کمونیسم شود. اما آنچه روی داده است این است که سرمایه داری توانسته است تضادهای درونی اش را برای یک سده کم اثر کند و در دستیابی به «رشد» موفق باشد. نمی توانیم محاسبه کنیم به چه قیمتی؛ اما می دانیم به چه وسیله ای: با اشغال فضا، با تولید فضا.»

لوفور، فیلسوف و جامعه شناسی مشهور فرانسوی و با اندیشه های مارکسیستی بود که دربارهٔ فضا در شهر و به طور مشخص تر، حق بر شهر، فعالیت کرده بود و عمدهٔ نظریاتش هم دربارهٔ همین موضوع است. لوفور نویسندهٔ بیش از شصت کتاب و حدود سیصد مقاله در حوزه های شهر و فلسفه و جامعه شناسی است.

کتاب دیجیتال

6,400 تومان

حجم : 696.1 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 148

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

فصل یکم: کشف1
فصل دوم: بازتولید روابط تولید1
فصل سوم: آیا طبقه کارگر انقلابی است؟
فصل چهارم: ایدئولوژی های رشد
فصل پنجم: آلترناتیوهاخودگردانی
واژه نامه
نمایه

محصولات مشابه

بیشتر