× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

اصول موفقیت

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

مترجم : ابوذر کرمی

صفحات کتاب : 158

کنگره : BF۶۳۷‭‬ ‭/م۸‏‫‭ت۳۴ ۱۳۹۱‮

دیویی : 158/1

کتابشناسی ملی : 2582083

شابک : 978-964-236-388-9

سال نشر : 1391

برچسب ها: اسرار موفقیت

خلاصه اثر

کتاب اصول موفقیت اثر برایان تریسی، به شما می آموزد که با سازماندهی مجدد زندگی تان از طریق شیوه هایی آسان می توانید با بالاترین کیفیت و کمیت، زندگی رضایتمندانه ای داشته باشید.

طبق یک نظریه ی روان شناسی، هشتاد و پنج درصد خوشبختی شما در زندگی از روابط فردی تان سرچشمه می گیرد. تعاملات شما و زمانی که با کسانی که برایتان مهم هستند صرف می کنید، منبع اصلی لذت، خوشی و رضایتی خواهد بود که هر روز نصیب شما می شود. پانزده درصد باقی مانده ی خوشبختی شما برآمده از دستاوردهایتان خواهد بود. متأسفانه خیلی ها از آنچه به راستی مهم است غفلت می کنند و اجازه می دهند اوضاع وارونه شود. آن ها روابط خود را که منبع اصلی خوشبختی شان است قربانی می کنند تا در کار به چیزهای بیشتری برسند. اما کار، در بهترین حالت، می تواند فقط یک منبع جزیی و موقتی خوشبختی و رضایتی باشد که هر کس می خواهد.

این سؤال کلیدی که چگونه در زندگی مان به تعادل برسیم، جواب کاملی ندارد؛ ولی با راهکارهای کتاب اصول موفقیت (Principles of success) می توانید در حوزه هایی که برایتان اهمیت دارند، بیشتر حضور داشته باشید و کار کنید. این راهکارها اغلب مستلزم تغییرات در شیوه ی تفکر و استفاده از زمان است، ولی هزینه ای که برای آن صرف می کنید ارزشش را دارد.

برایان تریسی (Brian Tracy)، در این کتاب درباره ی اهمیت خودشناسی و اینکه چه چیزی در زندگی برای هر فرد مهم است به طور جدی سخن می گوید. اساس همه ی موازنه ها و انتخاب ها، ارزش های شماست و همه ی تنش ها و فشارها و بدبختی ها ناشی از این است که به چیزی باور دارید و به آن اهمیت می دهید، ولی می بینید در عمل دارید کار دیگری انجام می دهید. تنها در صورتی احساس خوشبختی و شادی و آرامش خواهید کرد که ارزش ها و فعالیت هایتان با هم متناسب و هماهنگ باشند.

در بخشی از کتاب اصول موفقیت می خوانیم:

هدف برنامه ریزی راهبردی برای جلب همکاری، یافتن راه هایی برای سازماندهی کسب و کار به منظور افزایش برگشت سود ویژه است. منظور از سود ویژه، برگشت سرمایه ای است که در هر زمینه سرمایه گذاری شده است. برگشت سود ویژه در کسب و کار می تواند با تغییر منابع از حوزه های کم ارزش تر به حوزه های دارای ارزش بالقوه بالاتر افزایش یابد.

در برنامه ریزی راهبردی شخصی، هدف مشابهی دنبال می شود. در اینجا نیز هدف، افزایش برگشت سود ویژه است، ولی برگشت سود ویژه به معنای برگشت نیروست. هدف همه ی کارهایی که در زمینه ی رشد فردی، تعالی و تزکیه ی نفس، هدف گذاری و مدیریت زمان انجام می شود این است که به شما کمک کند برگشت نیرو یا به قول دوستم کن بلانچارد، «برگشت زندگی تان» را افزایش دهید. شما همواره در حال سازماندهی و بازسازماندهی وقت و منابع تان هستید تا بتوانید از وقت و نیرویی که صرف فعالیت های روزمره می کنید بیشترین لذت، رضایت و پاداش را دریافت کنید.

شرکت ها سرمایه ی مالی دارند و شما سرمایه ی انسانی دارید. سرمایه ی انسانی شما از نیروی ذهنی، احساسی و جسمی تان تشکیل می شود. هر چه نیروی بیشتری برای سرمایه گذاری داشته باشید و هوشمندانه تر آن را سرمایه گذاری کنید، پاداش هایتان نیز بزرگ تر خواهد بود.

مقدار زمانی که صرف کار یا روابطتان می کنید مهم نیست، بلکه این مهم است که چه مقدار از خودتان را وارد گود کرده اید. برفرض اگر دیر به بستر بروید، زود از خواب بیدار شوید و خسته سر کار بروید، شاید هشت ساعت کار کنید ولی کیفیت و کمیت کاری که در این مدت می توانید انجام دهید افت می کند؛ در مقایسه با این که وقتی به خوبی استراحت کرده باشید و سرشار از شور و شوق باشید، فقط به بخش اندکی از بهره وری بالقوه تان خواهید رسید.

کتاب دیجیتال

8,900 تومان

حجم : 1.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 141

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

فصل 1: زندگی متعادل
فصل 2: صداقت
فصل 3: پرورش عزت نفس
فصل 4: قدرت بخشیدن به دیگران
فصل 5: همه فروشنده هستند
فصل 6: قرار گرفتن در معرض دید
فصل 7: نیرو افزایی
فصل 8: رهبری کردن و برانگیختن
فصل 9: کاری کنید که هر دقیقه به حساب آید
فصل 10: ایجاد بیشترین تغییر
فصل 11: مدیریت زمان
فصل 12: تعیین اولویت ها
فصل 13: قدرت نفوذ کلام
فصل 14: قدرت خودگویه ی مثبت

محصولات مشابه

بیشتر