× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

جامعه شناسی و رنج هایش

نوع اثر : کتاب

ناشر : تیسا ساغر مهر

نویسنده :

صفحات کتاب : 143

کنگره : ‏‫HM۶۰۶‭ /ف۲‏‫‭آ۴۱۳ ۱۳۹۷

دیویی : ‏‫‭۳۰۱/۰۹۵۵

کتابشناسی ملی : 4623662

شابک : ‫‭‫‭978-600-7683-75-0

سال نشر : 1397

خلاصه اثر

جامعه شناسی یکی از مهم ترین رشته های علوم اجتماعی، در کشور ما همیشه با چالش های اساسی روبه رو بوده است. برخی سخن از ناکارآمدی این علم می گویند، برخی آن را دچار مشکلات ساختاری و سازمانی می دانند و عده ای هم از پایان آن حرف می زنند.

این مسایل موجب شده تا درک درستی از مشکلات این علم و نحوه رفع آن ها وجود نداشته باشد؛ درحالی که اثرگذاری این علم در درک تحولات اجتماعی و سامان دهی آن ها ثابت شده است. کتاب حاضر مجموعه ای از رنج های علم جامعه شناسی در ایران است. رنج هایی که شاید تا کنون کسی آن ها را نشناخته و در صدد درمان آن ها برنیامده است.

در این کتاب به چهار نوع رنج اشاره شده است. رنج اول «رنج های خودی و خویشی» که می توان آن ها را نزدیک به «رنج های هویتی» دانست. رنج هایی که به واسطهٔ نیروهای خودی و در درون جامعه شناسی ایجاد شده و کمتر تلاشی برای رفع آن ها صورت گرفته و بقای این رنج ها زمینه ساز بروز رنج بزرگ تری به نام «رنج هویتی» شده است.

دستهٔ دوم رنج های جامعه شناسی که از بقیه عمیق تر است به نوع رابطه اش با دیگران (اعم از خودی و بیگانگان) مربوط می باشد. رنج از رابطهٔ نامناسب با فلسفه، روان شناسی، الهیات و رابطهٔ کم با تاریخ، جغرافیا، مردم شناسی، ادبیات، اقتصاد و علوم سیاسی و رنج از دست دادن هم گرایی درونی است.

سوم، رنج هایی است که از حضور بدلی نظام های مفهومی و نظری بر پیکر جامعه شناسی وارد شد. رنجی ناشی از همسان انگاری نظام های مفهومی با نظریه های جامعه شناسانه که بر پیکر نحیف جامعه شناسی وارد شده است.

و رنج چهارم، رنج روشی است. این نوع رنج از قدیم وجود داشته و امروز به سرطانی برای جامعه شناسی تبدیل شده است.

خواندن این اثر دکتر تقی آزاد ارمکی برای تمامی علاقه مندان به جامعه شناسی، صاحب نظران این حوزه و تمامی کسانی که دغدغه این علم را دارند مفید خواهد بود.

کتاب الکترونیکی

5,100 تومان

حجم : 639.7 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 78

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.