× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
5 امتیاز
1 نفر

زمین ناله می کند

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 7,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 148

شابک دیجیتال : 978-600-03-2340-0

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

کتاب خاطرات محمود شیرافکن به معنای واقعی کلمه خلاصه و مفید است. از همان ابتدای کتاب وارد فضای خاطرات وی از سال‌های دفاع مقدس می‌شویم. کل کتاب از هجده فصل به اضافه ضمیمه کوتاهی از عکس‌های شیرافکن در جبهه تشکیل شده است. شیرافکن با وجود سن کم داوطلبانه به جبهه اعزام شده و در میان نیروهای بسیج و سپاه جای می‌گیرد. این جوان بابلی پس از چندی با نشان دادن شهامت و لیاقت از خود در لشکر 25 به عنوان معاون گروهان لشکر نصر5 برگزیده شده و در کنار فرماندهان بزرگی چون شهید فقیهی و شهید سبزی‌کار علیه هجوم نیروهای بعثی می‌جنگد. شرح خاطرات وی از جزیره مجنون و عملیات بدر چند فصل مهم کتاب را در بر می‌گیرد. چگونگی پایداری رزمندگان در جزیره مجنون زیر آتش دشمن و مقاومت در برابر پیشروی عراقی‌ها چنان با جزئیات در این فصل‌ها ذکر شده است که صحنه‌های اثرگذاری در ذهن خواننده نقش می‌بندد. مانند صحنه جوان با شهامتی که آنقدر با تیربار مقابل عراقی‌ها مقاومت می‌کند که در نهایت گلوله تانک سرش را هدف می‌گیرد و شهید می‌شود. خاطره شیرافکن از لحظه شهادت و سجده کردن جسم بدون سر این شهید یکی از تکان‌دهنده‌ترین خاطراتی است که تاکنون از سال‌های دفاع مقدس نقل شده است. طی همین عملیات بدر است که شیرافکن ترکش خورده و جانباز می‌شود. در ادامه «زمین ناله می‌کند» تقریبا در هر فصل شرح خاطرات از یک عملیات داده می‌شود. در این میان خاطرات شیرافکن از عملیات والفجر هشت و آزادسازی فاو نیز خواندنی است بخصوص خاطرات این رزمنده از جنگ‌های تن به تن در فاو هر خواننده‌ای را در جای خود میخکوب می‌کند. در ادامه این خاطرات می‌توان حماسه‌های منحصر به فردی را در عملیات‌هایی چون کربلای 4 و یا کربلای 5 خواند. در نهایت در همین عملیات کربلای 5 است که ترکشی سینه شیرافکن را هدف قرار داده و موجب جراحت جدی وی می‌شود. رویه ابتدایی و کلی کتاب در آخرین فصل نیز حفظ می‌شود چراکه با نقل روزهای پایانی جنگ خاطرات نیز به پایان رسیده و دیگر درباره وضعیت این رزمنده بعد از روزهای دفاع مقدس مطلبی بیان نمی‌شود.

کتاب دیجیتال

3,500 تومان

حجم : 1.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 148

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه:
اشاره:
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
فصل چهارم
فصل پنجم
فصل ششم
فصل هفتم
فصل هشتم
فصل نهم
فصل دهم
فصل یازدهم
فصل دوازدهم
فصل سیزدهم
فصل چهاردهم
فصل پانزدهم
فصل شانزدهم
فصل هفدهم
فصل هجدهم
تصاویر

محصولات مشابه

بیشتر