× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
3 / 3.3

قانون موفقیت

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

مترجم : الهام شریف

صفحات کتاب : 624

کنگره : ‏‫‬‭HF۵۳۸۶‏‫‬‮‭/ھ۹ق۲ ۱۳۹۷

دیویی : ‏‫‬‬‮‭۶۵۰/۱

کتابشناسی ملی : 5504235

شابک : ‏‫978-622-220-015-2‬

سال نشر : 1397

خلاصه اثر

کتاب قانون موفقیت اثر ناپلئون هیل، پانزده قانون موفقیت شخصی و شغلی را آموزش می دهد که به شما کمک می کند تا رویکردی بسیار وسیع تر و ذهنی بازتر نسبت به زندگی و معنای آن داشته باشید.

ناپلئون هیل (Napoleon Hill) در کتاب قانون موفقیت (The law of success)، اولین و کامل ترین نسخه ی قوانین موفقیت خود را ارائه و اصول و قوانینی را آموزش می دهد که عامل موفقیت شما در زندگی و کسب و کار خواهند شد. او نتیجه ی بیست و پنج سال مطالعات و تحقیقات خود را درباره ی دلایل موفقیت و ویژگی افراد موفق در مقدمه ای مفصل تحت عنوان «ذهن مرکب» شرح می دهد، سپس پانزده درس کاربردی را در اختیار شما می گذارد.

همه ی افراد دنیا هیل را با نام استاد موفقیت به یاد می آورند. او به عنوان یک نویسنده ی آمریکایی در طول تاریخ بیش از هر فردی در موفقیت انسان ها مؤثر بوده است. وی نمونه ی بارز انسان موفقی محسوب می شود که از هیچ به همه چیز دست یافت. او از خبرنگاری به موقعیتی رسید که اظهار داشت دیگر هیچ آرزویی در زندگی ندارد.

نویسنده ی این کتاب علاوه بر ثروت به شهرت و تمامی آرزوهای خود رسید و معتقد است که برای موفق شدن اول باید بدانید چه می خواهید؛ سپس بدانید چگونه می خواهید به آن دست یابید. از نظر وی داشتن یک هدف قطعی و مشخص، مهم ترین شاه کلید موفقیت محسوب می شود.

این اثر زیربنای هر آن چیزی است که موفقیت نام دارد و برای افرادی نوشته شده که قصد دارند یک مطالعه ی جدی را برای دستیابی به هدفی جدی داشته باشند؛ کسانی که می خواهند دست کم بخشی از ذهن و زمان خود را به موضوع موفقیت در زندگی اختصاص دهند. نویسنده ی این اثر قصد نداشته است کتابی سرگرم کننده برای مردم بنویسد.

هدف او از نگارش این کتاب دو چیز بوده است؛ ابتدا آنکه خوانندگان بتوانند نقاط ضعف خود را بشناسند و دوم اینکه راهی قطعی برای فائق آمدن بر آن ضعف ها پیدا کنند. همه ی مردان و زنان موفق روی زمین نقطه ضعفی در شخصیت خود داشته اند که پیش از قدم گذاشتن در راه موفقیت آن را اصلاح کرده اند. بزرگ ترین موانع یا ضعف هایی که میان انسان ها و موفقیت می ایستند عبارت اند از نابردباری، تعصب، طمع، حسادت، بدگمانی، انتقام، خودپسندی، تکبر، تمایل به برداشت محصولی که هنوز نکاشته ایم و عادت خرج کردن بیش از درآمد!

این کتاب نتیجه ی زحمات و تلاش های بیش از یک صد مرد و زن است که در طول زندگی خود به موفقیت های بزرگ و چشمگیری دست یافته اند. نویسنده بیش از دو دهه به نگارش، گردآوری، رده بندی و تدوین پانزده قانون موفقیت همت گمارده و در نهایت اثری بی نظیر خلق کرده است. او در خلق این کتاب از همکاری مستقیم یا غیر مستقیم افراد موفق بسیاری بهره مند شده؛ به عنوان مثال: هنری فورد، توماس ادیسون، الکساندر گراهام بل و غیره.

جملات برگزیده ی کتاب قانون موفقیت:

- ایمان به قهرمانی، قهرمان می سازد.
- یکی از بزرگ ترین شیاطین، ناامیدی است.
- یک برنده هرگز تسلیم نمی شود و آن که تسلیم می شود هرگز برنده نمی شود!
- هر شکست موهبتی است که بدون آن هرگز درسی را که باید بیاموزیم یاد نمی گیریم.
- بیش از دستمزدتان، خدمات ارائه دهید و به زودی خواهید دید بیش از خدمات تان دستمزد خواهید گرفت!

در بخشی از کتاب قانون موفقیت می خوانیم:

خودتان را بررسی کنید، ببینید چه انگیزه هایی شما را به انجام دادن یک معامله ترغیب و چه عواملی شما را از یک معامله دلسرد می کنند. بزرگ ترین سرمایه یک کارآگاه قدرت تخیل اوست. اولین سؤالی که یک کارآگاه وقتی به صحنه جرم می رسد از خود می پرسد این است که «انگیزه این جرم چه بوده است؟» اگر او بتواند انگیزه جرم را تشخیص دهد، معمولاً می تواند مجرم را نیز پیدا کند.

مردی که اسبش را گم کرده بود یک جایزه پنج دلاری برای یابنده او تعیین کرد. چند روز بعد پسری که کمی هم «شیرین عقل» به نظر می رسید، با اسب در خانه مرد آمد و جایزه را خواست. مرد که کنجکاو شده بود، از پسرک پرسید: «از کجا می دانستی کجا باید دنبال اسبم بگردی؟» پسرک جواب داد: «خب، با خودم فکر کردم اگر اسب بودم کجا می رفتم، همان جا رفتم و او آن جا بود.» قبول کن این پاسخ برای یک پسر شیرین عقل خیلی هم بد نیست! گاهی کسانی که به اصطلاح کاملاً عاقل هستند، راه های بسیار طولانی تری می پیمایند بی آنکه اندکی از قوه تخیل خود استفاده کنند.

اگر شما هم می خواهید بدانید بقیه چه کار می کنند، قدری از تخیل خود استفاده کنید و خود را جای آن ها بگذارید. همه آدم ها باید تا حدی خیال پرداز باشند. هر کسب وکاری به یک آدم خیال باف نیاز دارد. هر صنعت و حرفه ای نیز به چنین آدمی نیاز دارد؛ اما یک آدم خیال پرداز باید مرد عمل نیز باشد و اگر اهل عمل نیست باید با کسانی متحد شود که بتوانند به تخیل او جامه عمل بپوشانند.

بزرگ ترین ملتی که این کره خاکی به خود دیده است کودکی بیش نبوده است که در نتیجه تخیل در ذهن مردانی که رؤیاهای خود را با عمل ترکیب می کردند پرورش یافته و بزرگ شده است.

کتاب‌الکترونیکی

33,900 تومان

حجم : 6.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 624

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

سخن مترجم
سخنی از نویسنده
از زبان نویسنده در تقدیر و قدردانی
مفاهیم و واژه های مقدماتی
مقدمه ذهن مرکب
چه کسانی می توانند از فلسفه قانون موفقیت بیشترین بهره را ببرند؟
خلاصه مقدمه
درس نخست: یک هدف قطعی
یک هدف قطعی مشخص
راهنمای اجرا و کاربرد اصول درس اول
درس دوم: اعتمادبه نفس
وراثت اجتماعی و فیزیکی
قرارداد اعتمادبه نفس
قدرت عادت
نارضایتی
درس سوم: عادت پس اندازکردن
دیوارهای محدودیت با عادت ساخته می شوند
در اسارت بدهی
چگونه می توان بر ترس از فقر غلبه کرد؟
چقدر باید پس انداز کنیم؟
«من میلیون ها دلار درآوردم؛ اما امروز یک سنت هم ندارم»
فرصت هایی که فقط سراغ آدم های صرفه جو می آیند
درس چهارم: ابتکار و رهبری
ابتکار و رهبری
بهای رهبری
تعصب
درس پنجم: قدرت تخیل
درس ششم: اشتیاق
اشتیاق چگونه شما را تحت تأثیر قرار می دهد
اشتیاق چگونه دیگران را تحت تأثیر قرار خواهد داد
روان شناسی ظاهر برازنده
هفت سوارکار خطرناک
درس هفتم: خویشتن داری
چرا من فقر را یکی از گران بهاترین تجربیات یک انسان می دانم!
خلاصه
تحول صنعت حمل ونقل
درس هشتم: عادت کارکردن بیشتر از دستمزد
قانون بازده فزاینده!
ذهن مرکب
درس نهم: شخصیت دوست داشتنی
ایده شماره یک
ایده شماره دو
ایده شماره سه
درس دهم: فکر دقیق
خلاصه اصول مرتبط با تفکر دقیق
ارزش داشتن یک هدف قطعی
خواست قلبی
تلقین و خودتلقینی
اهمیت اصل خودتلقینی در دستیابی به هدف قطعی
شکست
درس یازدهم: تمرکز
اجبار در برابر اختیار
مردی که برای مذهبش جنگید، اکنون یک قهرمان بزرگ جنگی است
آلوین مذهبی می شود
جنگ به یک دلیل مقدس
تلقینات ذهنی
درس دوازدهم: همکاری
چگونه قدرت از طریق همکاری توسعه می یابد
ارتش آماده به خدمت شما
درس سیزدهم: شکست
نقطه عطف اول
نقطه عطف دوم
نقطه عطف سوم
نقطه عطف چهارم
نقطه عطف پنجم
نقطه عطف ششم
نقطه عطف هفتم
فرصت
درس چهاردهم: بردباری
چگونه می توان مانع از جنگ شد
طرح پیشنهادی
درس پانزدهم: قانون طلایی
قدرت دعا
اصول اخلاقی دوازده گانه من
تعلل

محصولات مشابه

بیشتر