× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

تو شاهکاری دختر!

یک عمر دروغ های فراوانی شنیده اید، باور نکنید و شخصیت واقعیتان را بیابید

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

مترجم : لیلا رعیت

صفحات کتاب : 272

کنگره : ‏‫‬‮‭BV۴۵۲۷‏‫‬‮‭/ھ۲خ۹ ۱۳۹۸

دیویی : ‏‫‬‮‭۲۴۸/۸۴۳

کتابشناسی ملی : 5631179

شابک : 978-622-220-055-8

سال نشر : 1398

خلاصه اثر

کتاب تو شاهکاری دختر! اثر معروف ریچل هالیس، از یک مشت دروغ مخرب پرده برمی دارد که مانند نقل و نبات در زندگی به ذهن شما خورانده می شوند؛ اما در عوض حقیقتی بسیار مهم و ارزشمند را هم به شما ارائه می کند.

تو شاهکاری دختر! (Girl wash your face) که از پرفروش های آمازون و نیویورک تایمز در سال 2018 بوده است، می تواند زندگی زنان و دختران را دگرگون کند.

در دنیا فقط یک نفر مسئول زندگی شماست، آن یک نفر هم خودتانید و بس! همه چیز در دستان شماست و هیچ کس نمی تواند این حق را از شما بگیرد. باور کنید این حرف ریچل هالیس (Rachel Hollis)، نویسنده ی کتاب حقیقت دارد. او برای اثبات کلامش در این اثر صدها داستان آورده است، از نمونه های خنده دار و عجیب گرفته تا شرم آور و ناراحت کننده و دیوانه وار. هر یک به نحوی گویای این حقیقت پر مغز هستند که عنان اختیار این زندگی فقط و فقط در دست شماست.

شما نمی توانید این حقیقت را باور کنید مگر اینکه همه ی دروغ هایی را بشناسید که هر یک به نحوی همچون سد آهنین سر راهتان ایستاده اند و از رشدتان ممانعت می کنند. بسیار مهم است که بتوانید میزان شادی ای را به دست آورید که حق مسلمتان می باشد و ناخدای زندگی خود شوید. این از آن جملات مهمی است که باید دو دستی بچسبید، نوشته اش را قاب کنید و به دیوار بیاویزید؛ اما تنها چیزی نیست که باید یاد بگیرید.

شما باید بفهمید که در این زندگی چه دروغ هایی به خوردتان داده شده است تا بتوانید هوشمندانه همه را یکی یکی از بین ببرید. شما به درستی نمی دانید که هستید. باید دروغ ها را تشخیص دهید تا بتوانید خودتان را به درستی بشناسید. این خودشناسی قدم اول رشد و پیشرفت شماست.

تا کنون برایتان اتفاق افتاده است با خود فکر کنید آنگونه که باید انسان خوبی نبودید؟ هیکل تان چندان مناسب نیست؟ دیگران شما را دوست ندارند؟ مادر بدی بوده اید؟ آیا پیش آمده با خود بیاندیشید اگر بقیه با شما بد برخورد می کنند، حق شما بوده است یا اینکه هرگز به خواسته ی خود دست نخواهید یافت؟ این ها همه یک مشت دروغ محض هستند که به شما گفته شده اند و متأسفانه شما هم اجازه دادید در وجودتان تأثیر بگذارند. باید خانه تکانی اساسی را شروع کنید.

جامعه، رسانه ها، خانواده و آدم های دور و بر هر یک به شیوه ای در تزریق این باورهای اشتباه سهم دارند؛ اما این دروغ ها متعلق به خودِ خود شیطان هستند. باورهای دروغ درباره ی خودتان خطرناک اند و عزت نفس و قدرت عملتان را از بین می برند. شاید به ندرت چنین دروغ هایی به شما بگویند؛ اما بازتاب آن ها در مغزتان آن قدر بلند و مهیب می باشد که تا ابد اثر خود را دارد.

در بخشی از کتاب تو شاهکاری دختر! می خوانیم:

رؤیای هرکس متفاوت از دیگری بود. یکی در شغل و اهداف مالی شکست خورده بود و یکی دوست داشت ازدواج کند و صاحب فرزند شود اما نشده بود، این ها برنامه هایی بودند که آن ها مدت ها پیش برای خود چیده بودند و هر سال در روز تولدشان به یاد می آوردند که به آن ها نرسیده اند.

اصلاً چه کسی پیدا می شود که برای این چیزها تأسف نخورده باشد؟ خود من نمی توانم بگویم چند هزار بار در زندگی خود را برای نرسیدن به آرزویم ملامت کردم، چون بر این باور بودم که رسیدن به آرزو زمان دارد و اگر از آن زمان بگذرد، در واقع تاریخ انقضایش رسیده است و من دیگر به آن خواسته نمی رسم (زمانی دلم می خواست آن قدر آسوده شوم که بتوانم تمام روزم را با تزیین کیکی پر کنم که پخته ام!).

خانم های گل، این طرز فکر اشتباه است و هیچ سودی برای ما ندارد، چون حواس ما را دنبال چیزهایی می برد که در زندگی ما غایب اند و نبودشان ما را آزار می دهد.

دختر کوچولوی تپل و بامزه ای را با پاهای خپل و گوشتالو در نظر بگیرید. این دخترک تازه می خواهد با گرفتن دستش به اینجا و آن جا چند قدم بردارد و این سو و آن سو برود. او چند هفته است تلاش می کند بدون نگه داشتن پایه میز و با حفظ تعادل، بایستد. حالا موفق شده و هدفی بزرگ تر در ذهنش نقش بسته است و آن اینکه با گرفتن پایه مبل و میز عسلی ها، چند قدم بردارد و عرض موکت اتاق پذیرایی را بدون هیچ خطری طی کند. تاتی تاتی می کند و سرانجام به مقصد خود می رسد که همان کاناپه بزرگ است. دسته آن را می گیرد و لبالب هیجان، پر از حس غرور و افتخار شما را نگاه می کند. منتظر تشویق مفصل شماست؛ اما شما در مقابل به او لبخندی کنایه دار می زنید و می گویید: «خب دخترجان، خوب آمدی؛ اما تو که تا اینجا آمدی، چرا هنوز دویدن را یاد نگرفتی؟»

کتاب الکترونیکی

10,900 تومان

حجم : 1.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 253

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه. با توام خانم خانم ها!
فصل اول. دروغ شماره 1: خوشبختی جای دیگر است!
فصل دوم. دروغ شماره 2: باشه برای فردا!
فصل سوم. دروغ شماره 3: آن طورکه باید و شاید خوب نیستم
فصل چهارم. دروغ شماره 4: من از تو بهترم
فصل پنجم. دروغ شماره 5: عشق او برای من همه چیز است
فصل ششم. دروغ شماره 6: نه، جواب آخر من است!
فصل هفتم. دروغ شماره 7: من در روابط زناشویی خوب نیستم
فصل هشتم. دروغ شماره 8: مادری را بلد نیستم
فصل نهم. دروغ شماره 9: من مادر خوبی نیستم
فصل دهم. دروغ شماره 10: از زندگی خیلی عقبم
فصل یازدهم. دروغ شماره 11: بچه های مردم تمیزتر، منظم تر و مؤدب تر از بچه های من اند
فصل دوازدهم. دروغ شماره 12: باید خودم را کوچک کنم
فصل سیزدهم. دروغ شماره 13: سرانجام روزی زن مت دیمن می شوم
فصل چهاردهم. دروغ شماره 14: نویسندگی ام افتضاح است
فصل پانزدهم. دروغ شماره 15: هیچ وقت نمی توانم این ماجرای تلخ را فراموش کنم
فصل شانزدهم. دروغ شماره 16: نمی توانم راستش را بگویم
فصل هفدهم. دروغ شماره 17: وزنم تعیین کننده شخصیتم است
فصل هجدهم. دروغ شماره 18: بزن بر طبل بی دردی
فصل نوزدهم. دروغ شماره 19: فقط یک راه درست وجود دارد
فصل بیستم. دروغ شماره 20: به قهرمان نیاز دارم

محصولات مشابه

بیشتر