× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
4.5 امتیاز
13 نفر

مدال و مرخصی

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 900 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 71

رده بندی کنگره : ‏‫‬‮‭DSR۱۶۲۱‏‫‬‮‭/ب۹م۴ ۱۳۹۳

رده بندی دیویی : ‏‫‬‮‭‬‭‬‭‬‭‭۹۵۵/۰۸۴۳۰۹۲‬‮‬

شماره کتابشناسی ملی : ۳۷۷۶۱۹۶

شابک : 7-186-506-964-978

سال نشر : 1393

شابک دیجیتال : 978-600-03--2343-1

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

تاکنون کتاب های زیادی در مورد خاطرات جنگ به چاپ رسیده است، اما کتاب «مدال و مرخصی» با تغییر زاویه دید، جنگ ایران و عراق را از آن سوی خاکریزهای دشمن به تصویر کشیده است.

کتاب بسیار کم حجم است اما خواندن خاطرات کوتاه یک اسیر عراقی که شاید به درخواست خودش نام او در کتاب برده نشده، مهر تاییدی است بر رشادت و از خودگذشتگی سربازان ایرانی در طول هشت سال دفاع مقدس.

تغییر زاویه دید و مشاهده نبرد از دید طرفین، باعث پررنگ تر شدن جنبه های انسانی در ادبیات جنگ می شود. نمونه چنین نگرشی را قبلا در سینما و در دوگانه کلینت ایستوود به نام های «پرچم های پدران ما» و «نامه ای از ایوجیما» دیده بودیم. اما کتاب «مدال و مرخصی» هدایت الله بهبودی، پیامی فرا تر از این دارد و تنها در پی نشان دادن تشابهات انسانی میان سربازان دو سوی جبهه نیست. زیرا در این نبرد، یکی از طرفین نه تنها برای دفاع از وطن، بلکه برای حفظ آرمان خود می جنگد و طرف دیگر به حکم وظیفه در جنگ حاضر است.

به همین دلیل، میل به نبرد و مقاومت در میان رزمنده ایرانی تا آنجاست که یک تنه در مقابل لشکری می ایستد و شاید کشف همین حقیقت است که باعث می شود سرباز عراقی، به میل خود تسلیم رزمندگان ایرانی شود.

متن تقریظ رهبر انقلاب:

بسم الله الرحمن الرحیم این یکی از زیباترین و قوی ترین یادداشت های جنگ است. متن و ترجمه هر دو قوی است. این سند، مکمّل سندهایی است که از نوک قلم بسیجیان روشندل و باصفا و مظلوم و شجاع ما به یادگار مانده است.
70/9/19

کتاب دیجیتال (قالب باز)

2,000 تومان

حجم : 153.2 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 41

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید یا iOS و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

اشاره
شهیدِ اتکا
میدان مین
کلمه رمز
عقاب ها و خرگوش ها
امدادهای غیبی
مدال و مرخصی
سفری به منطقه ممنوعه
فنجان قهوه
جیپ گم شده
پُل
سرنوشت

محصولات مشابه

بیشتر