× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

دختران با عزت نفس

راه های پرورش عزت‌ نفس در دختران

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

مترجم : الهام آرام نیا , شمس الدین حسینی

ویراستار : حمیده رستمی

صفحات کتاب : 235

کنگره : HQ777‏‫‭ /گ8د3 1387

دیویی : 649/133

کتابشناسی ملی : 1259450

شابک : 978-964-412-870-7‬

سال نشر : 1387

خلاصه اثر

هرکسی می تواند عزت نفس یک زن را تضعیف یا تقویت کند، مادر، معلم، پدر، دوست، همسر و... ویل گنون در این کتاب درباره چیزهایی که باعث تضغیف عزت نفس در زنان و دختران می شود، صحبت می کند. او ضمن اشاره به ریشه های اساطیری گرایش دختران به انزوا در زمان بلوغ به مشکل عدم اعتمادبه نفس در دختران امروزی و نقش والدین و مربیان در از بین بردن این موضوع پرداخته است:«متأسفانه، دختران ما نیز مانند دختران یونان باستان که در پیشگاه آرتمیس دعا می کردند، همین طور که به سوی مرحلهٔ بلوغ حرکت می کنند، در مقابل تغییر بدن شان مقاومت نشان می دهند.

نه تنها مادران و پدران به طور سنتی از اولین علایم رشد دخترشان دوری می کنند، بلکه همه چیز در رسانه های گروهی به دختران می گوید که آن ها موجب شرمساری هستند و باید خودشان را پنهان کنند. وزنی که به طور طبیعی دختران در دورهٔ بلوغ به دست می آورند، با آرمانی نشان دادن شکل بدنی عروسک باربی و رژیم هایی غذایی که به طور پیوسته در مجلات مخصوص دختران نوجوان مطرح می شود، به عنوان موردی نادرست جلوه داده می شود. به خصوص، دختران در نوجوانی در خطر توجه ناخواستهٔ مردان قرار می گیرند.

نه تنها دختران باید از مسایل مربوط به عادت ماهیانه مراقب خودشان باشند، بلکه باید در برابر فشارهای جنسی سنین نوجوانی نیز از خودشان محافظت کنند.» او در این کتاب به نقش محبت، الگوسازی، استفاده از قدرت کلمات، احترام به خود، خطرپذیری صحیح، راستی پیشه کردن و نظارت و مراقبت در پرورش عزت نفس در دختران پرداخته است.

کتاب الکترونیکی

11,900 تومان

حجم : 822.3 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 224

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

1- شما می توانید تفاوت ایجاد کنید
2 - محبت: ساخت پایه و اساس
3 - الگوسازی: آنچه هستید و آنچه انجام می دهید حائز اهمیت است
4 - شمرده و واضح بیان کردن: استفاده از قدرت کلمات
5 - آشکارسازی: احترام خود را به او عرضه دارید
6 - خطرپذیری صحیح: تجربیاتی برای او خلق کنید تا بال هایش را بگستراند
7 - راستی و درستی پیشه کنید: پایبندی به ارزش ها و آموزش آن ها
8 - احترام به نظارت و مراقبت

محصولات مشابه

بیشتر