× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

شاهزاده خوشبخت

و داستان‌های دیگر

نوع اثر : کتاب

ناشر : جامی

نویسنده :

مترجم : رضا عقیلی

صفحات کتاب : 174

کنگره : ‏‫‬‭‭PZ۹۰/‮الف‬۹‭‮‬‭‏‫‭‏‫‭و۲ ۱۳۸۸‬

دیویی : ‏‫‬‭‬‭۳۹۸/۲۰۹۴۱۵

کتابشناسی ملی : 1894399

شابک : ‏‫‭978-964-2575-73-2

سال نشر : 1388

خلاصه اثر

اسکار وایلد(۱۸۵۴-۱۹۰۰)، نویسنده و نمایشنامه نویس ایرلندی است.

در یکی از داستانهای این مجموعه می خوانیم:

«شبی که قرار بود فردای آن، شاه جوان تاجگذاری کند، وی تک و تنها در اتاق زیبای قصرش نشسته بود. همه درباریان و خدمتکاران خاص او در حالی که همه در برابرش تا زمین خم شده بودند از او اجازه مرخصی گرفتند و به سالن بزرگ قصر رفتند تا از معلم تشریفات چند تعلیم لازم برای تشریفات درباری فرا گیرند، زیرا عده ای از خواص و نزدیکان شاهزاده که قرار بود فردا تاج سلطنت بر سر گذارد و عصای شاهی به دست گیرد، رفتارشان بسیار عادی بود و این طرز رفتار و حرکتشان در شأن یک نفر درباری نبود.

پسر بچه جوان فارغ از هر اندیشه ای روی بستر حریر و نرم خود آرمیده بود. آری، او پسر بچه بود، زیرا بیش از شانزده سال از سنش نمی گذشت. او از دختر منحصربه فرد شاه وقت به دنیا آمده بود و مادرش مخفیانه با مردی که شرایط اجتماعی او پایین تر بود، ازدواج کرده و صاحب این فرزند شده بود. می گفتند شوهرش یک نفر مرد اجنبی بود که در نواختن فلوت اعجاز می کرد و همین هنر او جلب نظر شاهزاده خانم را کرده و سبب شده بود که شاهزاده خانم عاشق و دلداده او شود و در خفا با او عروسی کند.

بعضی دیگر را عقیده بر این بود که شوهر شاهزاده خانم هنرپیشه ای در «ریمی نی» بود که شاهزاده خانم بارها هنرنمایی او را دیده و فریفته اش شده بود، ولی ناگهان این مرد در شهر ناپدید شد و کسی از سرنوشت او مطلع نشد.»

کتاب دیجیتال

6,800 تومان

حجم : 821.9 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 93

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

ماهیگیر و روح او
زاده ستارگان
پادشاه جوان
جشن تولد شاهزاده خانم
دوست صمیمی
شاهزاده شادکام
بلبل و گل
غول خودخواه
در زندان ردینگ
از اعماق

محصولات مشابه

بیشتر