× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

مقدمه ای بر روانشناسی یونگ

نوع اثر : کتاب

ناشر : جامی

نویسنده :

مترجم : مسعود میربها

صفحات کتاب : 205

کنگره : ‏‫‬‭BF۱۰۹‭‬ /ی۹‭‬‏‫‬‭‏‫‬‭ف۹ ۱۳۹۰

دیویی : ‏‫۱۰۵/۱۹۵۴‭‬

کتابشناسی ملی : 1892368

شابک : ‏‫‭‫‭978-964-2575-72-5

سال نشر : 1390

خلاصه اثر

کارل گوستاو یونگ، پسر یک کشیش، در ۲۶ ژوئیه ۱۸۷۵، در شهر کسویل ایالت تورگوی کشور سوئیس به دنیا آمد. وی در شهر بال به تحصیل پرداخت، و در همین شهر درجه دکترای پزشکی را گرفت. او از سال ۱۹۱۰ کار طبی خود را به عنوان روان‏پزشک آغاز کرد و در بیمارستان روانی بورگهولزلی و درمانگاه روان‏پزشکی شهر زوریخ، به خدمت دستیاری اشتغال یافت.

وی، به جز مدت کوتاهی از سال ۱۹۲۱ که در محضر ژانه در پاریس تلمذ می‏ کرد، تا سال ۱۹۰۹ در شهر بالاقامت داشت، و در طول این مدت، پس از پایان دوره دستیاری، به عنوان سرپزشک، نخست شاگرد و بعد همکار اوژن بلولر بود. در نتیجه کاوشهای خود در این دوره، با کاربرد روش جدید آزمونهای تداعی وی مقالات چندی منتشر ساخت، که شهرتش را گسترش داد، و موجب دعوتهای بسیاری برای سخنرانی در خارج از کشور شد، و علاوه بر این به درجه دکترای افتخاری دانشگاه کلارگ ماساچوست امریکا نایل آمد.

در طول این دوره، او اساس روان‏پزشکی تعبیری را بنیان گذاشت و همچنین آنچه را که فروید گفته بود به تجربه تأیید کرد. این مسئله طبیعتا وی را به کارهای قهرمانی فروید رهنمون گردید، و این دو، به سال ۱۹۰۷ با یکدیگر ملاقات کردند. دیداری که موجب دوستی و تبادلات فکری چندساله پرثمری شد.

روان‏شناسی یونگ، در نخستین وهله، بر پایه تجربه و استنباط شخص وی از انسانهای بهنجار، دچار روان‏ نژندی و یا روان‏ پریشانی می ‏باشد. این مکتب روان‏شناسی، نوعی آسیب‏ شناسی روانی نیست، وهرچند یونگ معلومات و مواد تجربی آسیب‏ شناسی روانی را مد نظر دارد، ولیکن فرضیاتش بنا به گفته خود او «پیشنهادها و کوششهایی برای ترتیب و تنظیم استنباط از موجود انسانی می‏ باشد» قاعده کوتاه (فرمول) وجود ندارد که در آن بتوان این استنباط را خلاصه کرد؛ تدقیق و تمرکز در نکته‏ ای از این مبحث روشنگر است، اما این عمل، پیوستگی های شبکه‏ ای را که تشکیل‏ دهنده فعالیت روانی است، از نظر دور می‏ دارد. تلاش به خاطر صراحت و قطعیت در تعریف رویدادها و تجارب روان انسانی، بسیاری از مواهبی را که طبیعت به او ارزانی داشته است، به یغما می‏ برد.

کتاب الکترونیکی

6,500 تومان

حجم : 643.6 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 96

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

یادداشت سردبیر
پیش گفتار
خلاصه ای از زندگی یونگ
فصل اول: سرآغاز
فصل دوم: سنخ های روانشناسی
فصل سوم: سنخ های باستانی ناخودآگاه قومی
فصل چهارم: دین و فرآیند فردیت
فصل پنجم: روان ـ درمانی
فصل ششم: رؤیاها و تعبیر آن ها
فصل هفتم: روان شناسی و آموزش و پرورش

محصولات مشابه

بیشتر